נשיא וריפון ישראל: "חברות האשראי יעלו על עסקות מזויפות"

לייזי ינאי: "ייתכן הוצאה חריגה לחברות האשראי, כמו גם התמודדות של צרכנים עם עדכון הוראות קבע"

דרור רייך
שתפו בפייסבוק

לייזי ינאי, נשיא וריפון ישראל, ענקית התשלומים האלקטרוניים העולמית, מגיב על פרשת כרטיסי האשראי שנחשפה ומרגיע כי "למרות האפקט התקשורתי המרשים שהצליחו ההאקרים הסעודים להשיג, הרי שמערכות הניטור של חברות האשראי יעלו במרבית המקרים על עסקות מזויפות ועל מה שהם לא יעלו, הן יצטרכו לספוג את הנזקים. במרבית המקרים הצרכן לא יינזק כתוצאה מהאירוע המכונן הזה".

לייזי ינאי, מנכ"ל וריפון ישראלצילום: דן קינן

כמו כן, מוסיף ינאי כי "האירוע האחרון מלמד שוב כי אבטחת והצפנת המידע בתחום התשלומים האלקטרוניים הינו אבן יסוד לביטחונו של הצרכן במערכת זו. מן הסתם אתרים העוסקים בסחר אלקטרוני חייבים להגן על עצמם באמצעי הצפנה ואבטחה על מנת להימנע ממצבים דומים".

"במקרה המדובר נגנבה כמות רבה מאוד של נתוני כרטיסי אשראי, אולם אם יטופל המשבר בצורה הנכונה, יימנע נזק משמעותי. תיתכן הוצאה חריגה לחברות האשראי, כמו גם התמודדות של צרכנים עם עדכון הוראות קבע בעת שיונפק להם כרטיס חדש, אולם בסופו של דבר, עלינו כצרכנים להתחיל להשתמש באמצעים שלא חושפים את פרטי כרטיס האשראי באינטרנט ויש לא מעט אמצעים כאלו", אמר ינאי.

הארנק המאובטח שפיתחה וריפון עבור גוגל וחברות נוספות נותן פתרון לחלק מן הבעיה, מאחר ומדובר בפתרון שמגן על פרטי כרטיס האשראי ומאפשר לבצע עסקות ללא חשיפת פרטי הכרטיס.

קיימים ברשת מספר נותני שירותים אשר מספקים פתרון תשלום הנשען על כרטיס האשראי של הצרכן אך מסתיר את פרטיו. מידע כזה אשר ייגנב מתוך שרתים של חברות מסחריות המקבלות תשלום דרך האינטרנט יהיה חסר ערך לגנב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker