בלעדי

המפקח על הבנקים הנחה את איזקסון להתפטר מאי.די.בי

לאור החשש החריף לניגודי עניינים בין כהונתה כחברה בוועדת האשראי של הפועלים לבין כהונתה כדירקטורית באי.די.בי פיתוח - אחת מקבוצות הלווים הגדולות של הבנק - הותנה המשך כהונתה בבנק בהתפטרותה מקבוצת אי.די.בי

סיון איזסקו

אירית איזקסון המכהנת כדירקטורית בבנק הפועלים וכחברה בועדת האשראי של הבנק התפטרה היום מדירקטוריון אידיבי פיתוח בעקבות דרישה מפורשת של המפקח על הבנקים, כך נודע ל-TheMarker.

אירית איזקסון

המפקח דרש מאיזקסון להתפטר לאור החשש החריף לניגודי עניינים בין כהונתה כחברה בוועדת האשראי של הבנק לבין כהונתה כדירקטורית בחברת אי.די.בי פיתוח, שהינה אחת מקבוצות הלווים הגדולות של בנק הפועלים.

החשש החמור לניגודי עניינים בהם מצויה איזקסון נחשף בתחקיר TheMarker שפורסם במסגרתו נחשף כי 12 דירקטורים במערכת הבנקאית מועסקים במקביל בתפקידים שונים שבשליטת נוחי דנקנר, אחת מצרכניות האשראי המרכזיות של מערכת הבנקאות הישראלית. תשעה מתוכם חברים בוועדות האשראי בבנקים וכחלק מתפקידם מצביעים אילו גופים יקבלו אשראי בהיקף מהותי ואילו גופים יקבלו תשובה שלילית. שמונה מתוך 12 הדירקטורים הללו מונו לתפקיד בקבוצת אי.די.בי רק לאחר שמונו לתפקיד במערכת הבנקאית.

המפקח על הבנקים דרש מאיזקסון להתפטר כתשובה לבקשת בנק הפועלים להאריך את כהונתה של איזקסון כיו"ר ישראכרט, במקביל לכהונתה כדירקטורית בבנק הפועלים. כמענה לבקשה התנה המפקח על הבנקים את הסכמתו בכך שאיזקסון תתפטר מדירקטוריון אי.די.בי פיתוח. איזקסון קיבלה את ההצעה והתפטרה הבוקר מדירקטוריון אי.די.בי פיתוח.

הדירקטורים בקונגלומרט הגדול במשק

מבנק הפועלים נמסר בתגובה כי "בנק ישראל אישר את המשך כהונתה של אירית איזקסון כיו"ר ישראכרט למשך שנתיים נוספות, לצד כהונתה כחברה בדירקטוריון בנק הפועלים.
כמו כן, קיבלה אירית את עמדת המפקח על הבנקים ובכוונתה לפרוש מכהונתה בדירקטוריון אי.די. בי. פיתוח, אחרי למעלה מ-6 שנים בתפקיד".

עוד נמסר מבנק הפועלים כי "אירית איזקסון לא השתתפה מעולם בישיבות דירקטוריון הבנק וועדותיו, כולל ועדות אשראי בהן דנו באי.די.בי, בחברות בנות שלה או באחת מהחברות הקשורות אליה".

ח"כ מאיר שטרית שהביא להצבעה בשבוע שעבר הצעת חוק שהציעה לאסור על דירקטור בבנק לכהן במקביל בכדירקטור בחברה ציבורית אמר ל-TheMarker בעקבות התפטרותה של איזקסון כי "אני שמח שהצעת חוק הדירקטורים שהגשתי בנושא העירה את המפקח על הבנקים. אני קורא לו לבדוק את כל הניגודים הקיימים ביחס לכל הדירקטורים בשוק ההון ולפעול בצורה דומה. חבל שהממשלה, שהפילה את החוק, היא היחידה שעדיין מגנה על ניגודי האינטרסים בשוק ההון. בניגוד להצהרותיה, היא ממשיכה לתרום למצב המעוות שנוצר ותורמת להגברת הריכוזיות במשק. אני קורא לממשלה לשנות את גישתה ולפעול להגנת כספי הציבור במקום ולא להפקיר אותם לחסדי הטייקונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker