"המפקח על הבנקים מצפה מאיזקסון להפסיק את כפל התפקידים"

בכיר במערכת הבנקאות ל-TheMarker: איזקסון חברה בוועדת האשראי של בנק הפועלים ובמקיל מכהנת כדירקטורית באי.די.בי; המפקח על הבנקים פנה ליו"ר הפועלים והביע דאגתו בנושא

סיון איזסקו

המפקח על הבנקים מצפה מאירית איזקסון, המכהנת כדירקטורית בבנק הפועלים, יו"ר ישראכרט, ודירקטורית באי.די.בי פיתוח, שהינה אחת מקבוצות הלווים הגדולות של בנק הפועלים, להפסיק את כפל התפקידים - כך אמר היום ל-TheMarker גורם בכיר במערכת הבנקאות.

הבכיר מסר גם כי באחרונה פנה המפקח על הבנקים דודו זקן ליו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי והביע בפניו דאגה מפוטנציאל ניגודי העניינים שבו עשויה איזקסון להימצא. המפקח מוטרד הן מכהונתה כדירקטורית וחברה בוועדת האשראי של הבנק במקביל לכהונתה כדירקטורית בקבוצת אי.די.בי, וכן מוטרד המפקח מהעובדה שאיזקסון מכהנת גם כיו"ר החברה הבת של הפועלים, ישראכרט, כך שגם כפל התפקידים בתוך הפועלים עלול להוות ניגוד עניינים, שכן כדירקטורית הפועלים היא אמורה לפקח בין היתר גם על עצמה בכובעה כיו"ר החברה הבת.

היום הובאה להצבעה טרומית הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית, שהציע לאסור על דירקטורים בבנק לכהן במקביל כדירקטור בחברה ציבורית. ההצעה נפלה לאחר שהממשלה התנגדה להצעה בטענה כי היא חריפה מדי, וכי במסגרת ועדת הריכוזיות צפויה הממשלה לטפל בנושא זה.

אירית איזקסון

דוברת בנק הפועלים סירבה להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker