מדיפאואר של יאיר גולדפינגר תגייס עד 35 מיליון שקל בהנפקת זכויות

בעלי השליטה הודיעו שבמקרה הצורך יעמידו לחברה הלוואה לצורך עמידה החברה בתשלומים למחזיקי האג"ח ב-2012

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

חברת הנדל"ן המניב מדיפאואר שבשליטת יאיר גולדפינגר ויוסף ויגיסר בוחנת את האפשרות לגיוס הון בסכום של בין 25-35 מיליון שקל, לרבות בדרך של הנפקת זכויות.

יאיר גולדפינגרצילום: תומר אפלבאום

בעלי השליטה הודיעו כי בכוונתם להשתתף בגיוס לפי שיעור חלקם היחסי כך שלמעשה כ-72% מהגיוס כבר מובטח. בנוסף, הודיעו בעלי השליטה כי ככל שיהיה בכך צורך, בכוונתם להעמיד לטובת החברה הלוואה בתנאים שיסוכמו בהמשך, לצורך עמידת החברה בתשלומים למחזיקי אגרות החוב בשנת 2012.

בשנה הקרובה צפויה החברה לשלם לבעלי האג"ח תשלומי קרן וריבית של כ-30 מיליון שקל. הונה העצמי (המיוחס לבעלי המניות) עומד על 17 מיליון דולר המממן מאזן של 94 מיליון דולר ובקופתה כ-10 מיליון דולר. איגרות החוב שלה נסחרות בתשואה של 7%.

למדיפאואר 25 נכסים הכוללים מרכזים מסחריים, משרדים וקרקעות לפיתוח עתידי. החברה מתמקדת ברכישה, ניהול והשבחה של נכסים מסחריים מניבים בקנדה (בחבל אונטריו) וארה"ב (בעיקר צפון מזרח ארה"ב) ובנדל"ן מניב בשבדיה בשותפות עם אלוני חץ).

רון שטרן, מנכ"ל מדיפאואר מסר: "מדיפאואר פועלת להמשך מגמת הצמיחה שהחלה בשנת 2011, איתור נכסים איכותיים בצפון מזרח ארה"ב שישתלבו בתיק הנכסים הקיים בצפון אמריקה תוך חיזוק המבנה הפיננסי. אני מודה לבעלי השליטה על אמונם הרב הבא לידי ביטוי הן בהבטחתם להשתתף על פי חלקם בהנפקת ההון ככל שתבוצע והן בהתחייבותם להעמיד הלוואה לצורך תשלומי אגרות החוב בשנת 2012 באם יהא צורך בכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום