יפאורה מוכרת את אחזקתה במבשלת בירה ברומניה ב-85 מ' ש'

קוקה קולה ישראל השותפה במבשלה תרכוש את החלק של יפאורה

יורם גביזון

חברת יפאורה שבשליטת קרור והספקה (69.6%) וכלל תעשיות (30.4%) מכרה את אחזקתה (19.9%) במבשלת בירה ברומניה תמורת 85 מיליון שקל למבשלות בירה ישראל, חברה בת של החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה קולה ישראל). קרור והספקה שבשליטת שלמה רודב ורוני גת תרשום בעקבות חתימת העסקה תוספת שערוך של 21.5 מיליון שקל ברווח הכולל בגין הפער בין שוויה המאזני של ההשקעה לבין התמורה שתקבל.

עם המימוש בפועל יסווג סכום של 24.5 מיליון שקל שהוכרו ברווח הכולל לפני מס מההון העצמי לדו"ח רווח והפסד. היות שקרור והספקה מחזיקה ב-69.6% ממניותיה של יפאורה, יגיע חלקם ברווח של בעלי מניותיה של קרור ל-15 מיליון שקל ו-17.4 מיליון שקל בהתאמה.

שלה רודב
שלמה רודב, מנכ"ל קרור

יפאורה עשויה לקבל סכום נוסף של 15 מיליון שקל בהתאם לביצועיה של מבשלת הבירה ברומניה עד לסוף דצמבר 2013, אם כי קרור והספקה מעריכה שהסבירות נמוכה לקבלת התמורה הנוספת. במקרה שיפאורה תקבל את התמורה הנוספת יגיע חלקם של בעלי המניות בתשלום ל 10.4 מיליון שקל. יפאורה השקיעה במבשלת הבירה ברומניה במאי 2000 סכום של 13 מיליון דולר.

ההשקעה ברומניה היתה רשומה בספריה של קרור והספקה כנכס פיננסי זמין למכירה בשווי של 60 מיליון שקל. נכון לסוף 2010 מבשלת הבירה ברומניה מוחזקת גם על ידי החברה המרכזית למשקאות קלים וחברת בירה זרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker