מג'יק השלימה את רכישת חטיבת ה-AppBuilder של בלופניקס

החברה רכשה את החטיבה תמורת 13.5 מיליון דולר; כחלק מהעסקה יופקדו בנאמנות 4 מיליון דולר עד למילוי חובות של בלופניקס

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת התוכנה מג'יק הדואלית, מקבוצת פורמולה, השלימה היום את עסקת הרכישה של חטיבת ה-AppBuilder של בלופניקס הישראלית, בשווי של 13.5 מיליון דולר.

על פי הודעתה הצליחה מג'יק לשפר את עמדתה במו"מ, ולקנות את החברה במחיר מוזל מהמחיר אותו פרסמה בתחילת החודש - שעמד אז על 17 מיליון הדולר. כחלק מהעסקה יופקדו בנאמנות 4 מיליון דולר עד למילוי חובות מסויימות של בלופניקס, על פי הסכם המכירה.

הפלטפורמה הנרכשת הינה פלטפורמה לפיתוח אפליקציות בתחום הבנקאות, המיועד לשרתי מיינפריים של IBM המשמשים בעיקר גופים גדולים בעולם.

נתח הפעילות הנרכשת מהכנסותיה של בלופניקס עומד על 20%, ושווי השוק של החברה כולה עומד על 19.5 מיליון דולר, נכון ליום דיווח העסקה. מבחינה תזרימית, גדלה קופתה של מג'יק ב-1.6 מיליון דולר בלבד במהלך הרבעון השלישי, ונכון לסוף יוני נמצאו בקופתה מזומנים בשווי של 46.6 מיליון דולר.

מג'יק נסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק ומפתחת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה. פלטפורמת ה-iBOLT שלה מאפשרת ניהול תהליכים עסקיים וקישור בין מערכות המידע הקיימות בארגון בהספקי פיתוח גבוהים. למג'יק 2,500 שותפים עסקיים וכ-5 מיליון משתמשי קצה. מתוך 830 עובדי החברה רק כ-160 עובדים במטה בישראל, המהווה מרכז פיתוח. מרכז הפיתוח השני ממוקם בהודו.

"אנו שמחים על השלמת הרכישה", אמר גיא ברנשטטין, מנכ"ל מג'יק. "זהו צעד חשוב אשר מרחיב את סל המוצרים שלנו ומחזק את נוכחותנו בשווקים הגלובלים, וביניהם אסיה ואירופה. אנו מתכננים לפתח ולהשקיע בפעילות ה AppBuilder כך שנוכל להציע מוצר משלים יותר טוב ללקוחותינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker