6 המניות הישראליות המומלצות של לאומי פרטנרס לשנה החדשה - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

6 המניות הישראליות המומלצות של לאומי פרטנרס לשנה החדשה

האיומים מאירופה והחששות לעתיד הכלכלה העולמית והמקומית משאירים את המשקיעים בבורסה בתל אביב במצב של מבוכה ■ למרות זאת, בלאומי פרטנרס מוכנים להמליץ על שש מניות של חברות בבורסה המקומית בתור השקעה מעניינת ל-2012

7תגובות

מזרחי טפחות - שיפור עקבי בתוצאות העסקיות

מחיר מניה: 30 שקל מחיר יעד: 44 שקל פרמיה: 46% אנליסט מסקר: חיים בנג'ו

בעוד התוצאות של הבנקים האחרים מושפעות לרעה מההאטה הכלכלית, מהמשבר באירופה ומההרעה במצבם של החייבים הגדולים במשק, בנק מזרחי טפחות ממשיך להפגין שיפור עקבי בתוצאות העסקיות. מזרחי כבר מגיע לקצב רווחים של כמיליארד שקל בשנה. חלק גדול מכך טמון בפעילות המשכנתאות של הבנק, המייצרת כ-60%-70% מסך הרווחים של מזרחי טפחות.

תיק האשראי במזרחי צמח בקצב שנתי ממוצע של 11% מסוף 2008, בעיקר כתוצאה מהעלייה החדה בתיק המשכנתאות. מצד שני, התקררות שוק הנדל"ן צפויה להאט את הגידול בהיקף האשראי לתחום הדיור. כמו כן, תיק ניירות הערך הפרטי של המזרחי סולידי מאוד בהשוואה לבנקים האחרים.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

יחס היעילות (ההוצאות התפעוליות חלקי הכנסות הבנק) ויחס הכיסוי (הכנסות תפעוליות חלקי ההוצאות התפעוליות) במזרחי טפחות הם מהטובים במערכת, והתשואה על ההון עוקפת בהרבה (15% ברבעון האחרון) את אחיו הגדולים, לאומי ופועלים. עובדות אלה לא נסתרות מעיני הפעילים בשוק שמתמחרים את מזרחי במכפיל הון (היחס שבין שווי השוק של הבנק להון העצמי) של 0.9 - גבוה משל לאומי ופועלים, הנסחרים במכפיל הון של 0.7.

מזרחי טפחות בשנה האחרונה

מזרחי טפחות בשנה האחרונה

אז למה, למרות התמחור הנדיב בשוק, כדאי להשקיע במזרחי? ההערכה היא שהבנק יניב תשואה עודפת גם ברבעונים הבאים. השנה הבאה צפויה להיות קשה, אבל הסיכון בהשקעה במזרחי ביחס למחיר נמוך יחסית. רק אם תהיה ירידה של 20%-30% לפחות במחירי הדיור, מה שלא צפוי להתרחש, תיק המשכנתאות של מזרחי טפחות שכנגדו רשומים נכסים עלול להישחק באופן משמעותי. בנוסף, קבלנים החלו לצמצם את היקפי הבנייה, מה שמפיג את החשש מפני ירידות מחירים חדות. עם זאת, כניסה למיתון ממושך בעקבות המשבר באירופה עלולה להשפיע על מערכת הבנקאות כולה, כולל על מזרחי טפחות.

אלוני חץ - החברות הבנות שוות הרבה יותר

מחיר מניה: 16 שקל מחיר יעד: 24 שקל פרמיה: 50% אנליסט מסקר: רודי שתיווי

אלוני חץ מחזיקה בארבע חברות נדל"ן מניב הפועלות בשווייץ (PSP), בקנדה וארה"ב (FCR) ובישראל (אקוויטי ואן ואמות). שווי החברה נגזר בעיקר מהאחזקה ב-45%) PSP) והפעילויות בצפון אמריקה ובישראל תורמות כ-25% כל אחת.

אלוני חץ נחשבת מניה דפנסיווית המתאימה לתקופות המאופיינות בתנודתיות, כך שהיא יורדת מעט יחסית בתקופה ששוק המניות מאבד גובה. החברות שבהן היא מחזיקה נסחרות בבורסה, מה שמאפשר ביתר קלות לתמחר את שוויה. השווי הסחיר של אלוני חץ, כלומר זה הנגזר משווי השוק של אחזקותיה בחברות הבנות, מגלם מחיר מניה של 23 שקל - גבוה בכ-40% ממחירה של אלוני חץ.

אלוני חץ נסחרת במכפיל הון של 0.6 כשבזמנים טובים יותר היא נסחרה במכפיל קרוב ל-1 - כך שאם המצב בבורסה ישתפר, הפער הזה צפוי להיסגר. לחברה יתרות ומסגרות אשראי גבוהות. כמו כן, לאור המצב בשווקים לא ששים בחברה לבצע עסקות חדשות - ולכן היא מחלקת דיווידנדים עודפים.

תשואת הדיווידנד בשנה החולפת היתה 12% וההערכה היא כי העצירה בעסקות חדשות תימשך גם השנה והחברה תחלק דיווידנד חד-פעמי גבוה גם ב-2012 (תשואת הדיווידנד המובטחת לשנה הקרובה היא כ-5%). בשורה התחתונה, מעריכים בלאומי פרטנרס כי הפער הגבוה בין שווי החברה בשוק לשוויה ה"אמיתי" צפוי להצטמצם.

אלוני חץ בשנה האחרונה

אלוני חץ בשנה האחרונה

מליסרון - צנחה הרבה יותר מהמתחרות גב ים ועזריאלי

מחיר מניה: 60 שקל מחיר יעד: 74 שקל פרמיה: 23% אנליסט מסקר: חיים בנג'ו

מליסרון נהפכה בשנה האחרונה אחת משתי שחקניות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל, ביחד עם עזריאלי, לאחר שרכשה את השליטה בבריטיש ישראל. לפי לאומי פרטנרס, תחום מרכזי המסחר שבו פועלת מליסרון הוא האחרון לסבול מהמיתון וגם הראשון לצאת ממנו, שלא כמו תחום המשרדים.

מניית בריטיש ישראל עלתה ב-4% מתחילת השנה, גם כתוצאה מהציפייה למחיקתה מהמסחר בבורסה. לעומתה, מניית מליסרון מחקה 30% מערכה בעקבות הרכישה הממונפת - בעוד מתחרותיה, בהן גב ים ועזריאלי, ירדו ב-7%-10%.

בלאומי פרטנרס מעריכים כי בעקבות הפער שנוצר בין שווי השוק של החברה האם לזה של החברה הבת עדיף להשקיע בקבוצה דרך מליסרון על פני השקעה ישירה בבריטיש ישראל. עם זאת, בפני מליסרון ניצבות כיום כמה משוכות: השלמת הרכישה של חלק המיעוט בבריטיש ומחיקתה מהמסחר, התמודדות מול הממונה על ההגבלים העסקיים בסוגיית המכירה של כמה מהנכסים, הורדת המנוף הפיננסי שעלה בעקבות רכישת בריטיש, לרמות מקובלות יותר בענף, וכן מיצוי הסינרגיה בין שתי החברות.

רכישת בריטיש ישראל משפרת את יכולת המיקוח של מליסרון מול לקוחותיה. ההערכה היא כי אם לא יכה במשק מיתון חריף שווי נכסי הקבוצה לא ייפגע. יתרה מזאת, כבר כיום משוערכים נכסיה בשיעורי היוון גבוהים יחסית - מה שמותיר לחברה מספיק בשר במקרה של שינוי באווירה הכלכלית. הסיכון המרכזי שמעיב על המניה הוא מיתון ממושך, שיקשה על השוכרים וייצור דרישה להנמיך את דמי השכירות.

מליסרון בשנה האחרונה

מליסרון בשנה האחרונה

כיל - אפסייד, למרות העלייה בתמלוגים וקציר המלח

מחיר מניה: 41 שקל מחיר יעד: 55 שקל פרמיה: 34% אנליסט מסקר: רוני סלוצקי

מנייתה של יצרנית הדשנים כיל איבדה שליש מערכה בשנה האחרונה, מה שבמקרה שלה מהווה הזדמנות טובה למשקיעים. שני סיכונים עיקריים העיבו על מניית החברה מתחילת השנה, שהלוט מעליהם צפוי להיות מוסר בתקופה הקרובה כתוצאה מההסכם המתגבש מול משרד האוצר.

הסיכון הראשון הוא קציר ים המלח: הוצאת המלח מהבריכה הקרובה למלונות בים המלח, לאחר שעליית המפלס בה היתה עלולה לסכן את בתי המלון שם. גם אם יתברר בסופו של דבר כי החברה תישא בעלות של 4-3.5 מיליארד שקל בגין הקציר, אזי מדובר בגריעה של 10% בלבד מהשווי שלה. בלאומי פרטנרס רואים בקציר גם אירוע חיובי משום שבעתיד הוא יקל על הפקת האשלג.

הסיכון השני הוא העלייה הצפויה בתמלוגים שתשלם כיל למדינה - שתגרד, לפי לאומי פרטנרס, רק אחוזים בודדים משוויה. גם אם מנכים את שני ההוצאות האלה, הרי שעדיין קיים פוטנציאל רווח.

תוצאות החברה ברבעון הרביעי צפויות לסבול מההאטה בשוקי מעכבי הבעירה והמוליכים למחצה ומהדשדוש בכלכלה העולמית. מנגד, מגזר הדשנים, שעליו מבססת כיל את מרבית רווחיה, לא צפוי להראות חולשה בקרוב, כשגם ההאטה באירופה עדיין לא משפיעה על התוצאות בתחום.

בלאומי פרטנרס מביאים בחשבון מחיר אשלג ממוצע סולידי של 400 דולר לטונה. כיום נסחר האשלג סביב 490 דולר לטונה. הדשנים הם מוצר חקלאי חיוני, כך שגם אם מחירי הסחורות יסבלו מתנודתיות, ההשפעה על מחירי הדשנים בטווח הארוך לא צפויה להיות משמעותית.

כיל בשנה האחרונה

כיל בשנה האחרונה

המשקיעים בכיל קיבלו חיזוק משמעותי נוסף, לאחר שפוטש - יצרנית הדשנים הקנדית שמחזיקה בכ-14% מכיל - ביקשה באחרונה להגדיל את אחזקותיה ל-25%. פוטאש אמורה לרכוש עוד מניות בהיקף של כ-5 מיליארד שקל.

טבע - הסיכונים לא מצדיקים את המחיר הנמוך

מחיר מניה: 41.7 דולר מחיר יעד: 56 דולר פרמיה: 34% אנליסט מסקר: מרב פישר שרוני

מנייתה של חברת התרופות טבע נמצאת במסע התאוששות בשלושת החודשים האחרונים, שכלל זינוק של 20%, אם כי מנייתה עדיין רחוקה בכ-33% מהשיא שרשמה לפני שנתיים. אחת הסיבות לירידה היא האיום על תרופת הדגל שלה, הקופקסון, שתורמת כ-20% מהמכירות ויותר מ-30% מהרווח הנקי.

הפטנט על תרופת המקור יפוג ב-2014 ובקשות שהגישו חברות המפתחות גרסאות גנריות (תרופת חיקוי) כבר נדונות. השקה של גרסה גנרית לקופקסון, במקביל להשקת תרופות של חברות אחרות הנלקחות דרך הפה לטיפול בטרשת נפוצה, צפויה לפגוע במכירות התרופה וברווחיות החברה, גם בטווח הקצר.

עם זאת, טבע מפתחת בעצמה תרופה אוראלית לטיפול בטרשת נפוצה. ההערכות הן כי היא תהיה אחת התרופות המובילות בשוק זה. תרופה זו צפויה להגיע לשוק לקראת סוף 2012-תחילת 2013. בינתיים, מכירות הקופקסון ממשיכות לצמוח והתרופה ממשיכה לבסס את מעמדה כתרופה המובילה לטיפול בטרשת נפוצה. בנוסף, מפתחת טבע תרופות נוספות וממשיכה להיות חברה מובילה גם בשוק הגנרי, בארה"ב ובאירופה.

טבע בשנה האחרונה

טבע בשנה האחרונה

לפי לאומי פרטנרס, מחיר המניה כיום משקף תרחיש פסימי מאוד עבור החברה ולא מביא בחשבון תהליכים הצפויים להשפיע לחיוב עליה בשנים הבאות - כך שאם משקללים את הסיכונים העומדים בשנים הבאות בפני טבע אין הצדקה למחיר שבו היא נסחרת. מניית טבע נסחרת במכפיל 7 על הרווח הצפוי בשנה הבאה - לעומת ממוצע של 8.7 בקבוצת חברות מתחרות הכוללת חברות תרופות אתיות וגנריות. הממוצע בלי טבע הוא 9.3.

דלק אנרגיה - החלום של גילוי גז ונפט נוסף אינו מתומחר

מחיר מניה: 1,542 שקל מחיר יעד: 1,600 שקל פרמיה: 4% אנליסט מסקר: מרב פישר שרוני

דלק אנרגיה מחזיקה, באמצעות אבנר ודלק קידוחים, בנתחים ממאגרי הגז תמר, לווייתן וים תטיס, שהגז בו אמור לאזול בשנים הקרובות, וברישיונות נוספים לחיפושי גז ונפט בים התיכון. אמנם קיים פער נמוך יחסית בין מחיר המניה בשוק לבין מחיר היעד של לאומי פרטנרס (4%), אבל בזרוע ההשקעות של לאומי מעריכים כי המניה מהווה חלופה יציבה בתקופה של חוסר יציבות.

פעילות החברה לא תלויה כמעט בשוק ההון וגם השפעת הסביבה הכלכלית עליה נמוכה יחסית. הגורמים שמשפיעים על דלק אנרגיה הם בעיקר ההתפתחויות בפרויקטים שבהם היא מחזיקה, מה עוד שכל גילוי חדש בעל ערך יכול לתת לה דחיפה נוספת.

רוב הסיכונים סביב מאגר תמר, שצפוי להיות ספק הגז העיקרי של ישראל החל ב-2013, הוסרו, כולל המימון וחוזי ההספקה. עם זאת, החוסר-ודאות סביב מאגר לווייתן גבוה יותר, בין השאר משום שלא ברורה זהות הלקוחות.

דלק אנרגיה מחזיקה רישיונות נוספים, כמו רישיון בלוק 12 הסמוך לקפריסין, שגילוי נפט או גז בהם עשוי למתן דחייה או ירידה בהכנסות, לעומת התחזיות, במאגר לווייתן. הסיכונים העיקריים סביב פעילות החברה הם סיכוני הפקה, כשבאחרונה נתקלה החברה המפעילה את הקידוחים בכמה תקלות, במיוחד בשטח לווייתן, בשל המורכבות שבקידוחי עומק. להערכת לאומי פרטנרס, מרבית הסיכונים במאגר תמר, המהווה כיום את מרבית השווי של החברה, כבר מתומחרים - בעוד מרכיב ה"חלום" אינו מקבל ביטוי כלכלי.

אין לראות בכתוב המלצה לרכישה של ניירות ערך או ייעוץ השקעות כלשהו

דלק אנרגיה בשנה האחרונה

דלק אנרגיה בשנה האחרונה


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#