רשות המסים: בעתיד נחייב עצמאים בדיווח מקוון על מחזור עסקיהם

מטרת המהלך היא לצמצם את ההימנעות מניהול ספרים והקלה על עבודת רשות המסים בקביעת שומות

צבי זרחיה

רשות המסים מתכננת לחייב בעתיד את כלל בעלי העסקים בדיווח מקוון, שיצמצם את ההימנעות מניהול ספרים על ידיהם וייקל על עבודת רשות המסים בקביעת שומות. כך עלה בדיון שקיימה היום ועדת הכספים.

ועדת הכספים החליטה אתמול, בתום דיון סוער, להרחיב את מעגל העוסקים החייבים בדיווח מפורט לרשות המסים החל מינואר 2012, לגבי עוסקים שמחזורם השנתי לשנת 2011 עלה על 2.5 מיליון שקל או החייבים בניהול מערכת חשבונאות בשיטה הכפולה ללא תלות בגובה המחזור.

צילום: סי די בנק

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אמר כי: "יש לשמור על איזון בין הצורך לגבות מס אמת לבין פגיעה מיותרת בבעלי עסקים".

מנהל רשות המסים, דורון ארבלי, אמר כי: "לא ניתן כל הזמן לומר שיש העלמות מס במדינה וכי רשות המסים מגלה אזלת יד ובאותה נשימה, לטרפד מהלכים שיימנעו העלמות מס. חברי הכנסת כאן בוועדה הבינו את זה ולכן אפשרו לנו לאשר חוק זה בעבר. עיקר העלמות המס הם דווקא במגזר של העסקים הקטנים והבינוניים, ואם לא נלחם בכך - אתם תבואו אליי בטענות 'למה אתה לא מביא את הכסף?!'".

החלטת הוועדה התקבלה בעקבות פניית לה"ב- לשכת ארגוני העצמאים והעסקים, לשכת רו"ח החשבון, לשכת עורכי הדין ולשכת יועצי המס. נשיא להב, עו"ד יהודה טלמון, אמר "מדובר בהקלה משמעותית, עבור מעל 120 אלף עסקים קטנים, שהיו נאלצים להוציא הן הוצאה כספית ניכרת חד פעמית עבור רכישת תוכנה וחומרה בכרטיס חכם ובנוסף להתמודד עם גידול בהוצאה השוטפת, באופן שהיה מכביד עליהם בצורה בלתי סבירה ובלתי מידתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker