נמרוד נוביק: יוסי מימן בישל את הקלטת שימוע הפיטורין שלי

(עדכון) באי כוחו של נוביק טוענים כי אורך ההקלטה כ-14 דקות - כמחצית מאורך השימוע; לטענתם, הושמט ממנה המשפט "מעולם לא אמרתי שלא מגיע לך"; פרקליטו של מימן: "טיעון מרחיק לכת"

איתי טרילניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איתי טרילניק

עורכי דינו של ד"ר נמרוד נוביק טוענים כי בהקלטת שימוע הפיטורים שלו, שהוגשה על ידי פרקליטיו של יוסי מימן, הושמטו קטעים מהותיים, ומצרפים חוות דעת של מומחה הקובע כי ההקלטה "בושלה". בין היתר, חסרה לטענת נציגיו של נוביק אמירה של מימן, בה הוא מכיר בהתחייבותו האישית והישירה לנוביק. מימן נתבע על ידי נוביק אישית על סך כ-30 מיליון דולר, בשל הבטחות לכאורה למענקים ובונוסים על מימוש פרויקטים בתחום הגז.

נמרוד נוביק

לטענתו של נוביק, בשישה בספטמבר השנה נערך שימוע הפיטורים שלו, בעקבות שליחת כתב התביעה - לפני החתימה עליו - למימן. השימוע הוקלט על ידי בא כוחו של מימן, ובא כוחו של נוביק ערך רשימות במהלכו, כאשר הוסכם בין הצדדים כי ההקלטה תועבר לנוביק אחרי השימוע. לטענת באי כוחו של נוביק, במהלך השימוע אמר מימן במפורש "מעולם לא אמרתי שלא מגיע לך". עם זאת, אמירה זו נעלמה לכאורה מהתמלול שנשלח מבאי כוחו של מימן, כמו גם התייחסויות אחרות למחויבותיו של מימן כלפי נוביק.

במסמך שהגישו פרקליטיו של נוביק מצויין כי ביום קבלת תמלול השימוע, השמונה בספטמבר, שמו לב כי נעלמו ממנו משפטים מסוימים, ודרשו לקבל את קובץ ההקלטה המקורי. עם זאת, לטענתם, רק כחודשיים וחצי לאחר השימוע נמסר הקובץ בדוא"ל. גם בקובץ השמע חסרות לטענת פרקליטיו של נוביק אמירות של מימן המביעות התחייבות אישית לשלם לו סכומים ניכרים.

באי כוחו של נוביק מסרו את קובץ השמע למומחה, דניאל הרפז, שקבע כי הקובץ "בושל". בחוות הדעת שהוגשה לבית המשפט נקבע כי "בישול הקלטת נעשה בצורה חובבנית ולא מקצועית, באופן אשר השאיר "עקבות", וגרר לא פחות מ-45 קיטועים נוספים בקלטת". בנוסף נכתב כי אין זה סביר כי אורך ההקלטה כ-14 דקות, כאשר נמסר לו כי הישיבה ארכה כחצי שעה.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

לטענת באי כוחו של נוביק, המשפט "מעולם לא אמרתי שלא מגיע לך" מביע התחייבות אישית של מימן לשלם לנוביק את הסכומים המדוברים. כמו כן הם מציינים כי בעבר שולם לנוביק בונוס בסך 3 מיליון דולר על ידי מימן אישית, ולא על ידי חברת מרחב. בכתב ההגנה של מימן נטען כי דין התביעה האישית להדחות, שכן עליה להתברר בבית הדין לעבודה מול חברת "מרחב".

התביעה של נוביק הוגשה בחודש ספטמבר על ידי באי כוחו עו"ד אמנון שיבולת ונתי אגמון, בסכום של כ-30 מיליון דולר. נוביק עבד בחברת מרחב יותר מ-20 שנה, והגיע לתפקיד סגן נשיא בכיר בחברה, שמימן הוא הבעלים היחידי והנשיא שלה. מימן מחזיק בכ-61% ממניות חברת אמפל , המחזיקה בכ-12.5% ממניות חברת EMG, ספקית הגז המצרית. התביעה מוגשת בתקופה קשה למימן, בשל הפסקת הזרמת הגז כתוצאה מפגיעות חוזרות ונשנות בצינור ההולכה בסיני. בכתב ההגנה ציינו את מועד הגשת התביעה: "עיתוי זה ודאי נחבר על ידי התובע, בחוסר תום לב משווע, בקפידה ומטעמים זרים".

עו"ד נחום פיינברג, פרקליטו של מימן, אמר בתגובה כי "לטעון שהקלטת בושלה נראה מרחיק לכת. אני עומד מאחורי הפרוטוקול ב-100%. צר לי שמי שחשב שחסר משהו בפרוטוקול לא פנה אלי בזמן אמת. לא שמעתי את הקלטת, אבל אני יודע מה כתבתי - כתבתי את עיקרי הדברים".

לדבריו, סוכם מראש בין הצדדים שירשם פרוטוקול על ידו, וישלח לאחר הפגישה לבאי כוחו של נוביק. לפי פיינברג, הפרוטוקול עם עיקרי השימוע נשלח מיד לאחר הפגישה, אך באי כוחו של נוביק לא הסתפקו במסמך המודפס שנשלח, וביקשו לראות את המקור בכתב ידו - שנשלח גם כן. לגבי הפער לכאורה בין זמן ההקלטה לזמן הפגישה, מציין פיינברג כי הייתה הפסקה להתייעצות באמצע השימוע (ההפסקה מוזכרת בפרוטוקול שערך פיינברג, א"ט), וייתכן כי ההקלטה נעצרה באותה עת.

דוברו של יוסי מימן מסר כי "טענותיו של נוביק בדבר "בישול הקלטת" מצוצות מהאצבע, לקוחות מעולם הדמיון, ומצטרפות למסכת הכזבים אשר מנסה נוביק לטוות על מנת להפעיל לחצים פסולים על מר מימן לשלם לנוביק סכומי כסף דמיוניים אשר אינו זכאי להם".

"טענותיו הזדוניות ומחוסרות היסוד של נוביק רק מדגישות את חולשת תביעתו הדמיונית של מי שהיה רק אחד מצוות המנהלים במרחב, וודאי לא הבכיר בינהם, לקבלת מענקים אשר לא מגיעים לו. צר למר מימן שנוביק התדרדר לרמות טיעון כאלו. בכוונת מר מימן למצות את ההליכים המשפטיים נגד נוביק גם בגין דברי העלילה, ההכפשה והוצאת הדיבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום