הסכם של 225 מיליון שקל בין כלל טכנולוגיה להראל ומגדל

בהתאם לתכנית ממשלתית "משקיע מוגן" ישקיעו השותפים בחברות ציוד רפואי ישראליות באמצעות 3 קרנות בניהול כלל ביוטכנולוגיה

ואדים סבידרסקי

כלל ביוטכנולוגיה, חברת אחזקות בתחום הביומד מקבוצת אי.די.בי, חתמה על הסכם עם שני משקיעים מוסדיים, מגדל והראל חברה לביטוח, להקמת 3 קרנות השקעה בחברות ישראליות הפועלות בתחום ציוד רפואי ובהיקף של 225 מיליון שקל. זאת על פי תכנית משרד האוצר ומשרד התמ"ת לעידוד השקעות של גופים ישראלים בתעשייה עתירת הידע.

חלקה של כלל ביוטכנולוגיה ב-3 קרנות השוות לפי היקפם מסתכם ב-50%, חלקה של מגדל ב-30% והראל תשקיע את 20% הנותרים. כלל ביוטכנולוגיה תשמש כשותף הכללי בקרנות, כלומר תנהל את ההשקעות באמצעות מנהל הקרנות, עופר גולדברג, ותהיה זכאית לדמי ניהול שנתיים בשיעור של 1% מסך ההתחייבויות להשקעה בגין קרן הראשונה ו-0.8% בגין הקרן השנייה והשלישית.

הקרנות יבצעו השקעות בחברות מחקר ופיתוח ישראליות העוסקות בתחום הציוד הרפואי, תוך איתור מוצרים מהפכניים. בימים אלו מנהלת השותפות מגעים עם מספר חברות וכבר ביצעה השקעה בחברה פרטית מתחום קרדיולוגיה. תקופת ההשקעות המרבית של כל קרן תהיה 3 שנים כאשר הקרן הבאה תחל לפעול לא יאוחר מתום תקופת ההשקעות של הקרן הקודמת.

במסגרת ההסכמים, הוגדרו ראובן קרופיר, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, עמוס בנקירר, עופר גולדברג ועפר גונן כאנשי מפתח. במידה ותופסק מעורבות אנשי מפתח בניהול הקרנות ובהיעדר הסכמה אחרת בין השותפים, תקוצר תקופת ההשקעות בקרנות אלו.

בינואר 2011 פירסמו משרד האוצר ומשרד התמ"ת הזמנה להשתתף בתוכנית לעידוד השקעות של הגופים המוסדיים בישראל בתעשייה עתירת ידע, כאשר המדינה משתתפת בסיכון הגלום בהשקעות הון סיכון.

יוזמה זאת הוגדרה כתוכנית "משקיע מוגן" ועל פיה ניתן לגופים מוסדיים שיבקשו להשקיע בקרנות הון סיכון, השתתפות של המדינה בסיכוני השקעה. בין תנאי ההגנה: משקיעים מוסדיים מוגנים יכולים להוות עד 40% מגיוס ההון בהנפקת החברה.

ההגנה החלקית להשקעה תינתן בדרך של החזר כספי, בגובה סכום ההשתתפות בכל קרן בה בוצעה השקעה. שיעור ההחזר המרבי למשקיע מוגן לאחר 7 שנים מתום ההצטרפות יעמוד של 115%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker