במקום בורסה: ענבל אור תשלם 650 אלף שקל פיצויים למיינרום

אור היתה אמורה לצקת את פעילות הנדל"ן שלה לתוף השלד הבורסאי מיינרום ■ בסופו של דבר העסקה נכשלה תוך האשמות ותביעות הדדיות ■ תיק התביעה נגדה ייסגר

650 אלף שקל - זהו המחיר שבו תיאלץ לשאת יזמית קבוצות הרכישה, ענבל אור, בעבור הניסיון להיכנס לבורסה בתל אביב באמצעות השלד הבורסאי מיינרום,זאת במסגרת הסכם פשרה שנחתם בין חברת אור סיטי נדל"ן לבין בעלי השליטה במיינרום, אביחי סטולרו, לוגי-בר לחי וארסג נדל"ן.

אור סיטי נדל"ן, שנוסדה ב-2005 כחברה פרטית, עוסקת בארגון קבוצות רכישה בתחום הנדל"ן למגורים בישראל, וייזום פרויקטים בנדל"ן למגורים ולמסחר בישראל. החברה פועלת בעיקר בתל אביב, רמת גן וגבעתיים. לחברה כ-20 עובדים ומשרדה ממוקם במגדלי עזריאלי. במהלך השנים האחרונות אירגנה אור סיטי 16 קבוצות רכישה להקמת פרויקטים למגורים.

ענבל אורצילום: עופר וקנין

הסאגה בין בעלי השליטה במיינרום, שעוסקת בתחום ההובלה הימית של מכולות ברומניה, לבין ענבל אור החלה בחודש מארס האחרון, אז דווח למשקיעים כי הצדדים פועלים למיזוג בין השלד הבורסאי לבין חברת הנדל"ן במטרה לסלול את כניסתה של אור סיטי נדל"ן לבורסה. למרות המגעים שהתקיימו בוטל בסופו של דבר המיזוג, ובחודש ספטמבר האחרון דיווחה מיינרום כי החברות "לא עמדו בלוח הזמנים שנקבע".

בעת הדיווח על אי-ביצוע העסקה מסרו מקורבים כי מה שמנע את ביצועה היא העובדה שבאור סיטי טרם השלימו את ניסוח דו"חותיהם הרבעוניים, כפי שנקבע במסגרת ההסכם הראשוני עם מיינרום. בנוסף לכך נאמר כי לא הושלמה הערכת השווי לאור סיטי, שהיוותה תנאי מתלה לביצוע העסקה.

לאחר שבאמצע אוקטובר הוסר צו הפרסום בעניין, התגלו חילופי הדברים והאשמות הדדיות שהוחלפו בין הצדדים במהלך החודשים האחרונים. אור מצדה, טענה כי בעלי השליטה במיינרום לא עמדו בלוח הזמנים שנקבע להשלמת המיזוג, לא כינסו אסיפת נושים ולא פנו לבית המשפט על מנת להשלים את העסקה.

לעומת זאת במיינרום טענו כי אור הפרה באופן בוטה וחסר תום לב את הסכם המיזוג, מאחר שבחרה שלא להציג את המסמכים שהיו מביאים להשלמת העסקה. בעלי השליטה במיינרום ביקשו מביהמ"ש להוציא צו עיקול על נכסיה של אור. עם זאת, השופטת - שהסבירה שלא שוכנעה שהראיות שהוצגו מהימנות - נמנעה בסופו של דבר מלהוציא את הצו. כעת, כאמור, הצדדים הגיעו לפשרה לאחר המשך המגעים ביניהם.

מאור סיטי נדל"ן נמסר בתגובה כי "החברה נשארה נאמנה לאורך כל הדרך ליושר וההגינות העסקית שלה. אנחנו מברכים על הסכם הפשרה ושמחים לראות כי סביב שולחן הדיונים אפשר להגיע להסכמות ולסיים סכסוכים בהבנה ותוך כבוד הדדי".

מחברת מיינרום נמסר כי "לאחר דין ודברים, החלטנו בשיתוף עם ענבל אור כי יש להסיר את המחלוקות ולהגיע להבנה הדדית לסיום הפרשה. המו"מ בראשותה של ענבל אור על הסכם הפשרה התנהל ברוח טובה והגונה. שני הצדדים שבעי רצון מההסכם. אנחנו מאחלים לענבל דרך צלחה בהמשך דרכה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker