כמעט ונסגר: רדויז'ן תירכש ב-300 מיליון דולר על ידי אוויה

מחזורים ערים ועליות שערים במניית רדויז'ן העלו את החשד למכירה כבר לפני שבוע ■ המחיר משקף כ-16 דולר למניה - פרמיה של 76%

דרור רייך
שתפו בפייסבוק

חברת התקשורת הדואלית רדויז'ן עומדת להירכש על ידי ספקית מערכות התקשורת אוויה (AVAYA) במחיר של כ-300 מיליון דולר. לחברה כ-18.55 מיליון מניות ומחיר הקניה משקף כ-16.17 דולר למניה - פרמיה של 76% על מחיר המניה כעת בשוק (9.20 דולרים).

מניית החברה נסחרת כרגע בוול סטריט בתשואה דו ספרתית, כאשר מתחילת חודש דצמבר ועד היום זינקה ממחיר של 4.84 דולר למחיר של 8.42 דולר, המהווה עלייה של 74%, במחזורים ערים שגבוהים על פי 6 מהממוצע של שלושת החודשים האחרונים.

בועז רביב, מנכ"ל רדויז'ן

ספקית ציוד הטלקום אוויה החלה בתור חטיבה של AT&T, ובשנת 1996 - כאשר לוסנט הפכה לחברה נפרדת מ-AT&T, הפכה אוויה לחטיבת התקשורת העסקית של לוסנט. בשנת 2000 פוצלה אוויה מלוסנט והפכה לחברה בורסאית. בשנת 2007 החברה שוב הפכה לפרטית לאחר שנרכשה על ידי קרנות ההשלטות TPG קפיטל וסילבר לייק פרטנרס.

בינואר 2011 נדחתה הצעה של ענקית המחשוב האמריקאית HP לרכוש את רדויז'ן תמורת 250 מיליון דולר. שתי חברות נוספות, סמסונג וספקית מערכות התקשורת אוויה (AVAYA), התעניינו ברכישת רדויז'ן, אך כאמור העסקה לא יצאה לפועל.

רדויז'ן נסחרת בשווי המזומן שבקופת החברה ולעתים אף למטה מכך. החברה עתירת מזומנים עם פעילות מפסידה מבחינה טכנולוגית, וקשה לראות מישהו שירצה לקנות את החברה הזו, אבל בגלל המזומן בקופה הדבר אפשרי.

רדויז'ן מתמודדת כבר זמן רב עם אתגר קשה - עזיבת סיסקו, הלקוח הגדול ביותר של החברה שהיווה כ-40% מהכנסותיה בשנת 2009. סיסקו רכשה את מתחרתה של רדויז'ן, תאנדברג, בסוף 2009 בתמורה לכ-3 מיליארד דולר.

יהודה זיספאל, שמחזיק בכ-6.3% ממניות החברה, התראיין לאחרונה ל-TheMarker ואמר כי "ההשקעה בהיי-טק רווחית יותר מההשקעה בגז ובנפט".

מחברת רדויז'ן סירבו להגיב לנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker