נובה קיבלה הזמנה בשווי 7 מיליון דולר מחברת השבבים TSMC

זליגסון: התחתית בהזמנות היתה ברבעון השלישי; יש שיפור כללי בתעשייה

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

יצרנית מכשירי המדידה לתעשיית השבבים נובה, הנסחרת בנאסד"ק ובתל אביב, הודיעה היום על הזמנה שקיבלה בשווי 7 מיליון דולר. TSMC- אחת מיצרניות השבבים הגדולות בעולם, הזמינה מנובה מערכות מדידה אופטיות משולבות ועצמאיות אשר יתמכו ביצור מוגבר בטכנולוגיה חדשנית של 28 ננומטר. כמו כן, המערכות שנמכרו תומכות בתהליכי פיתוח בטכנולוגיה מתקדמת אף יותר של 20 ו-14 ננומטר. חבילת המוצרים תסופק במהלך הרבעון הנוכחי וברבעון הבא.

העסקה חשובה לנובה מעבר לשוויה הכספי. החברה סבלה במהלך החודשים האחרונים מירידה דרמטית בהיקף ההזמנות כחלק מחולשה שתקפה את התעשייה כולה. אם בחודש ינואר הגיע סך המכירות בתעשייה כולה לשיא של 2.5 מיליארד דולר, בספטמבר צנח היקף המכירות ל-900 מיליון דולר בלבד. בנובמבר כבר נרשמה התאוששות עם מכירות של 1.2 מיליארד דולר, כאשר נובה נהנית אף היא מביקושים מעט גבוהים יותר בהשוואה לרבעון השלישי.

"התחתית בהזמנות היתה ברבעון השלישי, והיום אנחנו מרגישים שיפור כללי בתעשייה", אומר גבי זליגסון, מנכ"ל החברה. "אנחנו רואים גידול בצבר ההזמנות ברבעון הרביעי לאחר תקופה של ירידה בביקוש ברבעונים הקודמים. אנו מרוצים מאוד לקבל הזמנה בסדר גודל כזה מאחד הלקוחות האסטרטגיים החשובים ביותר שלנו, דבר המעיד על שותפות טכנולוגית מוצלחת וארוכת טווח".

הירידה בהיקף ההזמנות ובירידה בתוצאות שהציגה החברה ברבעונים האחרונים באה לידי ביטוי גם במחיר המניה. זה צנח מרמה של 11 דולר בשיא במהלך יולי, לרמה של 6.7 דולר היום. בישראל, למרות הירידה במחיר המניה מרמה של 37.4 שקל ביולי ל-25.5 שקל היום, המניה תיכנס למדד ת"א 100.

כמות המזומנים בקופת החברה שקולה ל-3 דולר למניה. הערכות האנליסטים הן שהחברה תציג רווח של 84 סנט למניה בשנת 2011. כך שמדובר על מחיר המשקף מכפיל רווח נמוך למדי. השאלה היחידה היא האם החברה תצליח לשכפל את הצמיחה האדירה שלה מהשנתיים האחרונות, או לכל הפחות לשמר את רמת הפעילות הקיימת.

גבי זליגסוןצילום: לימור אדרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker