פיטורים באלווריון: לפחות 20 עובדים יעזבו בעקבות המיזוג עם וויביון

אלווריון מעסיקה 800 עובדים, 70 מהם עובדי וויביון; מטרת הפיטורים - "התייעלות ומניעת כפילויות"

רם עוזרי

חברת אלווריון תפטר לפחות 20 עובדים בעקבות עסקת המיזוג עם חברת וויביון. אלווריון, המעסיקה כיום 800 עובדים, קיבלה לשורותיה כ-70 עובדים נוספים של החברה הנרכשת, והפיטורים נועדו לפי גורמים המקורבים לחברה למנוע כפילויות בתפקידים ולהתייעל. המספר המדויק של המפוטרים לא ברור, כאשר בפרסומים שונים נכתב כי מדובר על עד 200 עובדים - רבע מסך העובדים של החברה.

ערן גורבצילום: גיא רייביץ

בתחילת נובמבר הודיעה אלווריון כי היא רוכשת את חברת וויביון (Wavion) הישראלית מחברת אלרון שבשליטת אי.די.בי תמורת כ-30 מיליון דולר. הטכנולוגיה שמייצרת ווייביון, אמרו בחברה, תסייע לאלווריון לספק פתרונות להעברת דאטה על גבי האינטרנט למפעילי סלולר. בקופתה של אלווריון כ-70 מיליון דולר במזומן, שישמשו אותה למהלך הרכישה.

בשנים האחרונות הפעילה אלווריון תוכנית התייעלות אגרסיבית שכללה פיטורים של מאות עובדים. הצעדים באו לידי ביטוי בתוצאות החברה. ברבעון השלישי החברה הציגה אמנם ירידה של 15% בהכנסות ל-47 מיליון דולר וירידה בשאר הפרמטרים החשבונאיים. בכל זאת, בניגוד לתחזיות האנליסטים, הצליחה החברה, בפעם הראשונה, לסיים את הרבעון ברווח תפעולי (NON-GAAP) של כ-900 אלף דולר. ברבעון המקביל הפסידה החברה 5.7 מיליון דולר.

החברה הצליחה במהלך הרבעון השלישי לשפר גם את הרווחיות הגולמית. הרווחיות הגולמית היא מדד להתייעלות פנימית של החברה, ויכולתה להקטין הוצאות ביחס להכנסותיה. בעוד שברבעון הקודם עמדה הרווחיות הגולמית על 35%, ברבעון האחרון היא זינקה ל-40.4% - בהתאם ליעד החברה לרווחיות גולמית של 40%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker