מידרוג מורידה את דירוג האג"ח של סקיילקס ל-Baa1 באופק דירוג שלילי

הורדת הדירוג נובעת בעיקר מהיחלשות במיצובה העסקי והפיננסי של אחזקת הליבה פרטנר

דרור רייך

חברת מידרוג הורדה את דירוג אגרות החוב של סקיילקס מ- A3ל- Baa1 באופק דירוג שלילי. הורדת דירוג אג"ח החברה נובעת בעיקר מהיחלשות במיצובה העסקי והפיננסי של אחזקת הליבה, פרטנר (%44.5), שדירוגה Aa3 הוצב לאחרונה באופק שלילי נוכח "החרפת הסיכונים בסביבתה העסקית והתמודדות לא מספקת עם השינויים במצב השוק", לפי מדרוג.

בין הסיבות העיקריות, רווחיה של פרטנר שנחלשו ביחס לעבר, בעקבות התחרות החריפה בשוק הסלולארי שהחלה במחצית הראשונה של שנת 2011 ואף צפויים להחריף בשנים הקרובות עם כניסתם של מתחרים חדשים. השחיקה במיצוב פרטנר חלחלה ופגעה ביכולת שירות החוב של סקיילקס.

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

הורדת הדירוג משקפת גם היחלשות בגמישות הפיננסית, נוכח הירידה החדה בשווי מניות פרטנר והתנודתיות החריפה בשווקי ההון המהווה עבור החברה אתגר במיחזור החוב הפיננסי. בהקשר זה, ניתן משקל גם להיחלשות חברה הקשורה לסקיילקס - טאו תשואות.

הצבת האופק השלילי לדירוג סקיילקס, נותנת ביטוי לכך שהשיפור בפרטנר תלוי במידה רבה בהצלחת הנהלת פרטנר וכן בתנאי השוק מצד מתחרים קיימים וחדשים. נוכח השינויים המהירים בשוק, קיימת אי-ודאות בנושא זה. עם זאת, ההסתברות להורדת דירוג לסקיילקס לא גבוהה מאוד ותחול במידה ופרטנר תסטה משמעותית מהתחזיות.

נקודת האור היחידה היא השיפור החד בפעילות יבוא ושיווק טלפונים סלולריים ומכשירי קצה מתוצרת סמסונג. עם השקתם של מכשירי קצה חכמים מדגמי "גלקסי S" ברבעון השלישי של שנת 2010, עלה נתח השוק של סמסונג בישראל באופן משמעותי.

פעילות סמסונג מוערכת בפרופיל סיכון גבוה ויכולת השבת הכנסות חלשה בהשוואה לפרטנר, נוכח התחום המאופיין בחדשנות טכנולוגית גבוהה, תחרות חריפה בין יצרנים בעולם ושינויי טעמים מהירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker