שטראוס מסמנת כיוון למגזר העסקי

האם מדובר במהלך המביא לשינוי זמני או הפנמה שהמציאות השתנתה

סמי פרץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סמי פרץ

דווקא ביום שבו החליטה הממשלה לדחות, שוב, את הדיון בהורדת יוקר המחיה, חשפה חברת שטראוס את תוכניתה להתמודדות עם הטונים שנשמעו במהלך המחאה החברתית. החברה עסקה בחודשים האחרונים בניסיון להתמודד עם דרישות המחאה והתשובה שהיא גיבשה נותנת מענה - גם אם ראשוני וחלקי - לארבע סוגיות משמעותיות: הוזלת מחירים, צמצום העסקה של עובדי קבלן, שיפור שכר העובדים הזוטרים והקפאת שכר המנהלים הבכירים.

אף שהחברה תשקיע כ-6 מיליון שקל בשיפור שכר העובדים הזוטרים, לא נראה מן הסתם שינוי מהותי במדדים המקובלים לבדיקת הפער בין העובדים העניים לעובדים העשירים. באחוזים, עובד ששכרו 4,000 שקל ומקבל תוספת של 200 שקל אמנם קיבל תוספת של 5%, אבל במונחים אבסולוטיים, כל תזוזה של אחוז בשכרו של מנהל שמשתכר 100 אלף שקל שווה הרבה יותר.

סדרנית של שטראוס בסופר

כדי להביא לצמצום פערים בין בעלי השכר הגבוה לבעלי השכר הנמוך צריך תהליך יותר מובנה ויותר ממושך, וייתכן גם שלא ניתן לבצע אותו רק בחברה אחת כשכל שוק העבודה מתנהל בצורה פרועה. הדבר החשוב באמת הוא ששטראוס מסמנת למגזר העסקי את כיווני הפעולה הרצויים כדי להתמודד עם דרישות המחאה ועם הזעם הציבורי שמופנה בחלקו לתאגידים הגדולים.

צמצום ההעסקה הנצלנית של עובדי קבלן והגדלת האחריות של מעסיקים גם כלפי גורלם של אלה הוא כורח המציאות. עובדי הקבלן נמצאים בתחתית הסולם בשוק העבודה ולחברות עסקיות אין כבר הלוקסוס לטמון את ראשיהן בחול ולומר שזו בעיה של הקבלן. הכוח לשנות נמצא בידיהם של התאגידים שיכולים לשפר בקלות את מצבם של עובדי הקבלן, ולא לראות במגזר הזה את נישת הגמישות הניהולית שחסרה להם מול עובדים חזקים ומאוגדים יותר.

הקפאת שכר המנהלים גם היא מהלך מתבקש על רקע הפער העצום שנפתח בשני העשורים האחרונים בין עשירים לעניים. אמנם מדובר בהקפאת שכר לשנה בלבד, אבל הכיוון הוא מתבקש. זה כיוון שצריך לעודד מכיוון שהמגזר העסקי החש מותקף, אינו יכול שלא להיות קשוב לכל בעלי העניין בו - בעלי מניות, עובדים, לקוחות וספקים.

מאז מחאת הקיץ ראינו תגובות שונות של חברות למציאות החדשה. בתנובה ראינו תחילה התנגדות להורדת מחירים, שהביאה בהמשך להתקפלות, הורדת מחירים והתפטרות של היו"ר זהבית כהן. בשופרסל ראינו התפטרות של המנהלים אפי רוזנהויז וריצ'י הנטר. בחברות אחרות ראינו הורדות מחירים והורדת פרופיל שיווקית ופרסומית.

עפרה שטראוסצילום: TheMarker

השאלה המרכזית היא אם התגובה של המגזר העסקי היא מהלך טבעי של לחץ שמביא לשינוי זמני עד יעבור זעם, או הפנמה שהמציאות הצרכנית-חברתית השתנתה. מאז הקיץ, הצרכנים הישראלים כבר אינם אדישים כבעבר והם יודעים לדרוש, למחות ולהחרים חברות עסקיות שרואות בצרכנים בעיקר כיס שניתן להיכנס לתוכו יותר ויותר עמוק. כדי שהמסר הזה ייקלט ויאפשר שינוי של התרבות העסקית כאן, הצרכנים חייבים להישאר אקטיביים. התגובה של שטראוס מוכיחה שיש בשביל מה. גם אם זוהי רק התחלה סמלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker