גלזר מאמין בבנק הפועלים: "במכפיל הון של 0.69 מניית בנק הפועלים זולה"

מחיר היעד ירד ל-15 שקל, ולמרות זאת הוא עדיין גבוה ב-25% ממחיר המניה הנוכחי

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אלון גלזר, מנהל מחלקת המחקר בלידר שוקי הון, ממשיך להאמין במניות הבנקים ובפרט במניית בנק הפועלים. דו"ח הרבעון השלישי שפירסם הבוקר הבנק לא משנה את המלצת הקנייה של גלזר למניית הבנק, אולם גלזר עדכן את מחיר היעד כלפי מטה. זאת, בעיקר בשל השינויים בדרישות ההון ועליית הסיכונים. מחיר היעד החדש, ברמה של 15 שקלים, גבוה ב-25% ממחירה הנוכחי של המניה העומד על 12 שקלים.

אלון גלזר

"במכפיל הון של 0.69 מניית בנק הפועלים זולה", אומר גלזר. "גם אם לוקחים בחשבון פגיעה ברווחיות והפרשות גבוהות לחובות מסופקים ברבעונים הקרובים, וגם אם לוקחים בחשבון את העליה בדרישות הלימות ההון, בנק הפועלים ידע לייצר תשואה של לפחות 8% - 9%". תשואה זו, הוא מוסיף, תתאפשר גם תחת דרישות ההון החדשות.

ואכן, בנק הפועלים מציג בדו"חותיו תשואה של 8.5% על ההון. "בזמן שראינו במרבית הבנקים תוצאות חלשות מאד על רקע החולשה בשוק ההון, בנק הפועלים מצליח להציג תוצאות סבירות בהחלט", אומר גלזר. " בצד החיובי ניתן להוסיף את העובדה שהבנק ממשיך לצמוח בפעילות לצד שמירה על רמת הוצאות סבירה".

בנוסף, מציין גלזר, השפעות חד פעמיות הביאו לירידה משמעותית בתשואה על ההון. "אם מנטרלים את ההשפעות החד פעמיות, פועלים היה מציג רבעון של 10% - 11% על ההון, וזאת ברבעון בו ההפרשות גבוהות יחסית, ובסך הכל אפשר להיות מעודדים מנתון זה", הוא אומר.

יתרון נוסף של בנק הפועלים הוא תיק ניירות ערך קטן ותיק אשראי במצב טוב יחסית. גלזר מעריך כי הבנק נמצא במצב טוב יחסית כדי להתמודד עם החששות שהמשבר הגדול מאירופה ימשיך לפגוע בבנקים,.

כל עוד לא תהיה הרעה דרמטית במצב הכלכלה הישראלית, אומר גלזר, ההפרשות לא יעברו את הרמה שראינו ברבעון הנוכחי בשיעור משמעותי. תיק האשראי של המערכת הבנקאית כולה, הוא מוסיף, טויב בשנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker