המועמדות לרכישת חטיבת הבילינג של קומברס: אמדוקס ואורקל

החטיבה אחראית לחצי מהכנסות החברה, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

בשבוע שעבר פורסם כי קומברס מעמידה למכירה את חטיבת הבילינג שלה, שערכה מוערך בכמיליארד דולר. החברה, כך פורסם, העבירה מידע פיננסי לגורמים שהביעו עניין ברכישה, חודשיים לאחר שמנייתה חזרה להיסחר בנאסד"ק.

חברת הבילינג אמדוקס, שכבר הביעה התעניינות ברכישת הפעילות בשנת 2010, היא מועמדת טבעית לרכישה. המתחרה הגדולה הנוספת בתחום, חברת אורקל, שוקלת אף היא את רכישת הפעילות, לאחר שבשנת 2006 נכנסה לתחום באמצעות רכישת חברת פורטל. עם זאת, בחברות סירבו להתייחס לאפשרות כי ירכשו את הפעילות.

צילום: אוריאל סיני

חטיבת הבילינג של קומברס אחראית לכמעט חצי מכלל ההכנסות של החברה, שעמדו במחצית הראשונה של 2011 על 346 מיליון דולר. קומברס עצמה נסחרת לפי שווי שוק של 1.3 מיליארד דולר.

קומברס מנסה כבר כמה שנים להתאושש מפרשיית הבקדייטינג של אופציות למניות החברה. מייסד החברה קובי אלכסנדר, נמלט לנמיביה בשנת 2006 כדי לחמוק מאישומים בארה"ב הקשורים לפרשה ומאז נאבק נגד בקשות להסגרתו לארה"ב.

בדצמבר 2009, קומברס הסכימה לשלם 225 מיליון דולר - מהם 60 מיליון דולר שבאו מכיסו של אלכסנדר - כדי ליישב אישומי תביעה ייצוגית שהוגשו נגדה בפרשה. רק בספטמבר השנה הצליחה החברה לשוב ולעמוד בדרישות הרגולטוריות להגשת מסמכים בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker