רווחי השכירות הזניקו את הכנסות מירלנד ב-137% ל-10.4 מיליון דולר

זרוע הנדל"ן של פישמן ברוסיה חתמה בנובמבר על הסכם קו אשראי בסך של כ-41 מיליון דולר

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת מירלנד, זרוע הנדל"ן של אליעזר פישמן ברוסיה, דיווחה הבוקר כי הכנסות החברה ברבעון השלישי זינקו ב-137% לכ-10.4 מיליון דולר. זאת בהשוואה לכ-4.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות נבע מגידול בשטחים המושכרים, פתיחה המרכז המסחרי בסראטוב בדצמבר 2010 וכן מעדכון דמי השכירות בחוזים קיימים.

אליעזר פישמןצילום: דודו בכר

הרווח הנקי של החברה הגיע ל-24.3 מיליון דולר או רווח למנייה של 0.23 דולר, זאת בהשוואה לכ-0.4 מיליון דולר אשתקד, או רווח של 0.005 דולר למניה.

רומן רוזנטל, מנכ"ל מירלנד אמר היום עם פרסום הדו"ח הכספי: "התוצאות התפעוליות החזקות ותחילת שיווק הדירות בפרויקט הדגל של החברה בסנט פטרסבורג מהוות נקודת ציון משמעותית בהתפתחות החברה ומתבססות על ישום עקבי של האסטרטגיה העסקית של החברה". 

הנכסים השוטפים ברבעון השלישי הסתכמו לסך של כ 223.4  מיליון דולר, בהשוואה לסך של כ-223.5 מיליון דולר ברבעון הקודם. עיקר הקיטון נובע מיתרת מע"מ לצריכה החברה לקבל מרשויות המס ברוסיה.

מספר ארועים מהותיים אירוע למירלנד בחודש דצמבר 2010 פתחה החברה לציבור מבקרים את הקניון בסראטוב, אשר מושכר במלואו נכון להיום. כמו כן, במהלך התקופה השלימה החברה את הקמתו של פרויקט המשרדים Tamizבמוסקבה. נכון לסוף ספטמבר נחתמו חוזי שכירות לגבי כ-87% מהשטחים בפרויקט. בחודש נובמבר 2011 חתמה   החברה על הסכם קו אשראי בסך של כ-41 מיליון דולר והחלה בשיווקם של 510 יחידות דיור וכן חניות ושטחי מסחר המהווים את השלב הראשון בפרויקט בסנט-פטרסבורג.

מירלנד נשלטת על ידי פישמן באמצעות מבני תעשיה (37%), כלכלית ירושלים (30%) ודרבן (14%). בפברואר האחרון השלים פישמן, בעל השליטה בחברה, עסקת מיזוג בין שלוש החברות המוחזקות על ידו - דרבן, כלכלית ירושלים ומבני תעשיה. לאחר העסקה, כלכלית ירושלים מחזיקה ב-76% מהונה המונפק של מבני תעשייה וב-99% ממניותיה של דרבן. מנגד, מבני תעשיה מחזיקה ב-10.17% ממניותיה של כלכלית ירושלים. במסגרת העסקה, נמחקו מניותיה של דרבן מהמסחר בבורסה והיא הפכה לחברה בת בבעלות מלאה של כלכלית ירושלים.

מירלנד עוסקת, באמצעות חברות בנות ברכישה, ייזום ופיתוח של פרויקטים בתחום הנדל"ן ברוסיה,  הן למסחר, משרדים ולוגיסטיקה והן למגורים, החל ברכישת קרקע פנויה, השלמת הליכי התכנון והאישור ועד להשלמת בניית הפרויקטים ומכירתם או ניהולם והשכרתם. החברה התאגדה בקפריסין בנובמבר 2004 כחברה פרטית על פי החוק בקפריסין. בדצמבר 2006, החברה להיסחר בבורסת ה-AIM בלונדון, בשנים 207-2011 הנפיקה החברה לציבור בישראל ארבע סדרות אגרות חוב הרשומות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker