בראק אן וי מתקרבת לת"א 100 - בעלי העניין הפיצו מניות ב-8 מיליון שקל

מכירת המניות מבעלי עניין למשקיעים פרטיים מקרבת את בראק קפיטל לשיעור אחזקות ציבור העומד על כ-25% מכלל מניות החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הנדל"ן בראק אן וי הפועלת בגרמניה תנסה להיכנס בדצמבר למדד ת"א 100. לחברה, אותה מנהלים גל טננבאום ואופיר רחמים, שווי שוק של כ-777 מיליון שקל והון עצמי של 972 מיליון שקל.

החברה הפיצה באמצעות החברות הבנות, בראק קפיטל זטה ובראק קפיטל פירסט, מניות לפי שווי של 8 מיליון שקל בתקווה להיכנס לרשימה היוקרתית. הרכב  מדד ת"א 100 אמור להשתנות בדצמבר עקב העדכון החצי שנתי אותו עורכת הבורסה.

מכירת המניות מבעלי עניין למשקיעים פרטיים מקרבת את בראק קפיטל לשיעור אחזקות ציבור העומד על כ-25% מכלל מניות החברה, שיעור שיקנה לה את העמידה בקריטריונים לכניסה לרשימת 100 המניות המובילות באחד העם.

לפני כשבועיים, הודיעה החברה על הסכם מימון מהותי עם תאגיד בנקאי בגרמניה בסך של כ-442 מיליון שקל (כ-87.5 מיליון יורו). הסכם המימון הוא לטובת התחלת בניית שלב א' בפרויקט הדגל של החברה בדיסלדורף ברבעון הראשון של 2012. בפרויקט ייבנו כ-1,000 יחידות דיור, כשבשלב הראשון ייבנו 198 יחידות דיור ו-5 בתים צמודי קרקע. החברה ציינה כי נזקקה להשקעת הון עצמי של 5 מיליון יורו בלבד על מנת ולהוציא אל הפועל את השלב הראשון של הפרויקט.

מאז הנפקתה בבורסה בסוף 2010 בראק אן וי ביצעה 3 עסקות בגרמניה. החברה רכשה 21 נכסים מניבים ביניהם 8 מרכזים מסחריים בשטח כולל של כ-300 אלף מ"ר. הנכסים מושכרים לתקופה ממוצעת של כ- 12 שנים. בעקבות רכישות אלה, צופה החברה כי בשנת פעילות מלאה ה-FFO שלה יעמוד על 10-12 מיליון יורו

תחזית זו משקפת גידול ניכר בפרמטר זה בהשוואה לקצב שהוצג במחצית הראשונה של 2011, בה הסתכם ה-FFO בסך של כ-2.6 מיליון יורו. שיעור ההיוון הממוצע של נכסיה הנו כ-7.2%, בעוד שהריבית הממוצעת ששימשה למימון רכישתם עומדת כיום על כ-3.6%. המרווחים הגבוהים שהשיגה החברה בעסקאות שביצעה תומכים בתזרימי מזומנים גבוהים ויציבים לאורך זמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker