כספי יקבל 1,450 שקל לשעת בוררות בפרשת כיל; יחימוביץ': לעצור את ההליך

(עדכון) את השכר קבע כספי בעצמו, לאחר שפנה אל משרד האוצר בדרישה להעלות את שכר הטרחה שלו; בהתאם, ירוויחו גם שני הבוררים האחרים בתיק שכר זהה

שתפו בפייסבוק

שלושת הבוררים בתיק המדינה מול כיל - עו"ד רם כספי מטעם כיל, עו"ד אלכס הרטמן מטעם המדינה והשופטת (בדימוס) טובה שטרסברג-כהן כבוררת ניטרלית, יקבלו שכר של 1,450 שקל לשעת בוררות בתיק.

את השכר קבע כספי בעצמו, לאחר שפנה אל משרד האוצר בדרישה להעלות את שכר הטרחה שלו. לטענתו של כספי, ההעלאה בשכר נובעת מכך שהוא עורך דין בכיר שנוהג לקבל שכר גבוה עבור שעת עבודה. לפי חוק הבוררות, הבוררים מחליטים על גובה שכרם בעצמם. בתיק נקבע כי שלושת הבוררים יקבלו שכר זהה. שכרם של השלושה ישולם על ידי המדינה וכיל באופן שווה.

בין המדינה לבין כיל שבשליטת האחים עופר קיימת מחלוקת על גובה החזר תמלוגי עבר שמשלמים כיל ומפעלי ים המלח למדינה. על פי חלק מההערכות, חייבת כיל למדינה כ-150-200 מיליון דולר. בנוסף, יש כוונה להגדיל את שיעור התמלוגים שמשלמת כיל למדינה ממכירות עתידיות המבוססות על מינרלים מים המלח, מ-5% ל-10%.

"התרפסות החשב הכללי של מדינת ישראל בפני עו"ד רם כספי מזכירה את התרפסות
המדינה בפני בעלי ההון שאותם הוא מייצג, בעיקר בכל הקשור להפרטת משאבי טבע", כך אמרה הערב יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' על שכר הבוררות שאושר לכספי.

לדבריה, "האוצר צריך להטיל וטו על הליך הבוררות עד שהבורר יואיל להסתפק בשכר המקובל, או להמשיך בהליך משפטי להעלאת דמי התמלוגים שכימיקלים לישראל משלמת למדינה".

ממשרד האוצר נמסר "במקרה הנ"ל, פועלים הבוררים מכוח חוק הבוררות, על פיו לבוררים יש זכות לקבוע את תעריף שכרם, ולמדינה אין כל שיקול דעת".

רם כספי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker