איילון מכוונת לתחום הביטוח הכללי - ממנה את אמיל וינשל למנכ"ל

בתחילת השנה עזב וינשל את הראל לאחר שהתייאש מאפשרויות הקידום בקבוצה; כעת הוא מצטרף למתחרה איילון שנמצאת מעבר לכביש

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

פחות משנה לאחר שעזב אמיל וינשל את חברת הביטוח הראל, הוא מצטרף למתחרה מעבר לכביש - חברת הביטוח איילוןכמנכ"ל החברה. וינשל עזב את הראל בתחילת 2011 לאחר כהונה של כ-8 שנים כמשנה למנכ"ל ומנהל חטיבת עסקי הביטוח. בהראל הוא היה אחראי על עסקי הביטוח הכללי ונחשב לדמות מוערכת מאוד בענף הביטוח.

עזיבתו הגיעה לאחר שהתייאש מהתקווה לקידום בקבוצת הביטוח לאחר שבכירים אחרים כמו שמעון אלקבץ ומישל סיבוני קודמו לתפקידי מנכ"לים משותפים בקבוצה. וינשל יחליף את אייל זינגר שמכהן כמנכ"ל באיילון ביטוח מפברואר 2009.

אמיל וינשל

עם הצטרפותו של וינשל לקבוצה, מסמנת איילון את תחום הביטוח הכללי כתחום ההתפתחות העיקרי שלה. איילון ספגה מפח נפש בתחום החיסכון הפנסיוני לאחר שהפסידה במכרז הפנסיה הגדול של משרתי הקבע. החברה תלתה במכרז תקוות רבות לפיתוח התחום הפנסיוני שלה, אך הפסידה אותו להראל.

הכנסות איילון מתחום הביטוח הכללי מהוות היום כ-79% מכלל הפרמיות שגובה החברה מפעילויות הביטוח. ב-2010 גבתה איילון 1.3 מיליארד שקל בפעילות הביטוח הכללי לעומת 349 מיליון שקל בלבד בפעילות ביטוח החיים.

למהלך ישנה גם השלכה על סיכוייה של עסקה בין בית ההשקעות פסגות לאיילון. כבר יותר משנה, מתעניינים בפסגות ברכישת חברת ביטוח אך לא בתחום הביטוח הכללי - אלא רק בתחום ביטוחי החיים והחיסכון הפנסיוני. כשההתלבטות היא בין איילון להכשרה ביטוח המתעסקת יותר בתחום ביטוחי החיים - התשובה ברורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker