אלעזרא לא מוכן לוותר על השליטה בהכשרה ביטוח - מציע לפסגות להיכנס כשותפה

בשבוע הקרוב צפוי בית ההשקעות פסגות להשיב להצעת אלי אלעזרא לרכוש 40% מחברת הביטוח

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

>> השאיפות של בית ההשקעות פסגות להיכנס לתחום הביטוח עומדות קרוב לוודאי להתממש. בשבועות האחרונים התקיימו מגעים אינטנסיביים בין פסגות לבעל השליטה בהכשרה ביטוח, אלי אלעזרא, לגבי עסקה אפשרית ביניהם. נציגים מפסגות שהו במשך ימים ושבועות בהכשרה ביטוח, וקיימו שם בדיקת נאותות מקיפה בשיתוף פעולה מלא של ההנהלה של חברת הביטוח.

לפני שלושה שבועות הודיע אלעזרא לפסגות שלא יוותר על השליטה בחברת הביטוח. במקום זאת, הציע לפסגות להיכנס לצדו כשותף ולרכוש 40% מהחברה. בפסגות אמורים לענות על ההצעה בשבוע הקרוב, בהתאם להחלטה שתתקבל במטה קרן איפקס, בעלת השליטה בפסגות.

לפי המסתמן כעת, אם עסקה כזו תצא לפועל היא תתבצע לפי שווי של 400 מיליון שקל להכשרה ביטוח. חלק מהתמורה יועבר ישירות לאלעזרא והשאר יושקע בתוך חברת הביטוח. לא ברור עדיין אם במסגרת העסקה יקבל פסגות אופציה לרכישה בעתיד של מניות נוספות בחברה ואף להגעה לשליטה.

כבר תקופה ארוכה מצהירים בפסגות כי ברצונם להתרחב לתחום הביטוח. בניתוח מקיף שביצע בפסגות צוות בראשותו של אריק פרץ, שכיהן בעבר כסגן הממונה על שוק ההון והביטוח, נערך מיפוי מלא של הדרכים האפשריות לכניסה לתחום הביטוח, אם ברכישה של אחת מחברות הביטוח הקיימות, אם בהקמה עצמית של פעילות כזו. מבין אפשרויות הרכישה הקיימות, התמקדו בפסגות בשתי חברות - חברת הביטוח איילון והכשרה ביטוח.

מבין שתי החברות נחשבת הכשרה ביטוח לאטרקטיבית יותר בביטוח החיים וכוללת 2 מיליארד שקל המנוהלים בפוליסות ביטוחי מנהלים. הפוליסות המשתתפות ברווחים שמנהלת הכשרה ממוקמות בראש טבלת התשואות של הענף.

אחד הרעיונות שהוצע בעבר לפתרון ההטיה הגדולה שיש באיילון לתחום הביטוח הכללי, היה לפרק את החברה לשני חלקים - כך בעוד פסגות ירכוש את פעילות ביטוחי החיים והחיסכון ארוך הטווח של איילון, מגדל שצמאה להתרחב בתחום הביטוח הכללי, תרכוש את פעילות הביטוח הכללי שלה. ואולם רעיון זה לא הבשיל לכדי תוכנית קונקרטית.

בתחילת השנה מחק אלעזרא את הכשרה ביטוח מהבורסה לאחר שהצעת רכש שהגיש למשקיעים התקבלה. הצעת הרכש נעשתה לפי שווי של כ-290 מיליון שקל, ופרמיה של 11% על מחיר השוק שלה. את 2010 סיימה החברה עם הכנסות של כ-1.5 מיליארד שקל ורווח כולל של 29.3 מיליון שקל.

בהכשרה ביטוח סירבו להגיב. בפסגות טענו כי המגעים שמתקיימים עם הכשרה ביטוח רחוקים מלהפוך למשהו קונקרטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker