בבילון מבקשת לתרגם את הצמיחה לדיווידנד של 35 מיליון שקל

מדווחת על צמיחה של 73% בהכנסות הרבעון השלישי ל-58 מיליון שקל

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

בבילון, המספקת שירותי תרגום באינטרנט, ממשיכה לצמוח ומבקשת לשתף את בעלי מניותיה בפירות הצמיחה: החברה דיווחה על שיפור בכל הפרמטרים הפיננסיים ברבעון השלישי, תחלק דיבידנד של 17 מיליון שקל, שהם כל הרווח הנצבר מארבעת הרבעונים האחרונים. נוסף על כך, החברה פנתה היום לבית המשפט בבקשה לקבל אישור לחלק דיווידנד של 18 מיליון שקל נוספים, על חשבון רווחים עתידיים.

"יש שלוש סיבות לרצון שלנו לחלק דיווידנד נוסף, מעבר לרווחים הצבורים של השנה האחרונה", אמר ל-TheMarker אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון. "ראשית, תזרים המזומנים שלנו תמיד גבוה יותר מהרווח הנקי. שנית, ועדת טרכטנברג הולכת להעלות את המס על רווחי הון, כולל דיווידנדים, ב-5% ואנחנו מעוניינים לחסוך את הסכום הזה לבעלי המניות שלנו. שלישית - לחברה אין חוב ואין נושים כך שאין שום סיבה שנשב על יותר מידי מזומנים - העסק של בבילון אינו ניהול מזומנים".

ואכן, בקופת המזומנים של בבילון, נכון לסוף הרבעון, יושבים 47 מיליון שקל. חלוקה של דיבידנד של 35 מיליון שקל תותיר את החברה עם 12 מיליון שקל בקופה, כאשר תזרים המזומנים ברבעון הרביעי צפוי להיות אף הוא חיובי. לכן, מעריכים בבבילון, בית המשפט צפוי לאשר את הבקשה.

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילוןצילום: דודו בכר

רבעון שלישי: צמיחה בהכנסות ובהוצאות

מתוצאות הרבעון השלישי שהציגה אתמול בבילון עולה כי החלפת המודל העסקי, עליו החליטה החברה בתחילת השנה, ממשיך להוכיח את עצמו ולייצר גידול מרשים בהכנסות החברה מפרסום.

ברבעון השני נרשמה קפיצת מדרגה בהכנסות של בבילון מפרסום והם כמעט והוכפלו מרמה של 19 מיליון שקל לרמה של 37 מיליון. ברבעון הנוכחי רשמו ההכנסות גידול נוסף של 20% לרמה של 45 מיליון שקל, מה שהקפיץ את סך הכנסות החברה לרמה של 58 מיליון שקל, המהווה גידול של 73% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ושל 14% ביחס לרבעון הקודם. הכנסות החברה בתשעת החדשים הראשונים של 2011 הסתכמו 141 מליון שקל, צמיחה של 67% בהשוואה לשנת 2010.

ואולם, ההכנסות מפרסום מחייבות את בבילון להשקיע יותר כסף במשיכת תנועה לאתר. הוצאות השיווק והמכירה של החברה זינקו ביחס לרבעון המקביל, מרמה של 18.6 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2010, לכ- 41.2 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.
בשורה התחתונה יוצא שהגידול ברווחיה הנוכחיים של בבילון, כתוצאה מהמעבר להסתמכות על הכנסות מפרסום, לא מרשים במיוחד. ביחס לרבעון המקביל, הכנסות החברה מפרסום גדלו אמנם ב-24.2 מיליון שקל, אולם במקביל גדלו ההוצאות למשיכת תנועה לאתר ב-22.6 מיליון שקל, מה שהותיר לחברה רווח עודף נטו של 1.6 מיליון שקל בלבד. עובדה זו אילצה את החברה להסתפק ברווח נקי של 5 מיליון שקל ברבעון השלישי.

"הרווח של בבילון נמצא במגמת צמיחה", אומר כרמלי. "קצב יצירת המזומנים של החברה גבוה מהרווח הנקי בשל אופי הפעילות בתחום אתרי האינטרנט. על ההוצאות אנחנו מכירים באופן מיידי, למרות שהתשלום בפועל מתבצע בפועל רק אחרי חודש חודשיים, ובנוסף- את ההכנסות אנחנו רואים בפריסה לאורך זמן", הוא מסביר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker