השלד אלומות ספרינט מתמזג עם גלטן לפי שווי של 79 מיליון שקל

גלטן מגדלת צמחי ג'אטורפה באפריקה להפקה מסחרית של ביו-דיזל; לאחר המיזוג בעלי המניות באלומות יקבלו 20% מהחברה הממוזגת

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

דירקטוריון השלד הבורסאי אלומות ספרינט אישר אמש את יציקת פעילות הביו-דיזל של חברת גלטן לתוכו. גלטן מתמחה בגידול והפקת שמן מצמח הג'אטורפה באפריקה בעבור התעשייה. העסקה משקפת שווי של כ-79 מיליון שקל לגלטן.

בניין הבורסה באחד העם, תל אביבצילום: גיא רייביץ

במסגרת העסקה תרכוש אלומות, שמכרה כבר את פעילות ההשקעות שלה, את מלוא הון המניות המונפק והנפרע של חברת גלטן ובתמורה תקצה לבעלי המניות בגלטן ניירות ערך של החברה הממוזגת בהקצאה פרטית. לאחר השלמת העסקה, כ-20% ממניות החברה הממוזגת יהיו בידי בעלי המניות הנוכחיים באלומות, ביניהם מרדכי מערבי, רמי אורדן ומשפחת רוטר.

חברת גלטן מגדלת את צמח הג'אטרופה ממנו מפיקים שמן צמחי ממקור לא אכיל, המכונה ביו-דיזל דור שני, המשמש להפקת ביו-דיזל שנמכר בעיקר באירופה. הג'אטרופה הינו צמח רב שנתי הגדל באיזורים נידחים ובאדמות שוליים, ללא צורך בהשקיה. החברה פועלת בגאנה שבאפריקה מזה כמה שנים וברשותה שטחים נרחבים המשמשים לגידול צמח זה. גלטן פועלת בשיתוף עם אוניברסיטת אונהיים גרמניה, במטרה להפיק שמן בכמויות מסחריות תוך עמידה בתקן הביו-דיזל האירופאי. בנוסף, החברה קיבלה לאחרונה את אישור איכות הסביבה לפעילותה מהמוסדות הרלוונטיים באפריקה.

מניות אלומות ספרינט נסחרות כיום ברשימת השימור של בורסת ת"א על פי שווי שוק של 8.3 מיליון שקל, וזאת מאחר שהחברה מרוקנת מתוכן. על פי הדו"חות הכספיים הרבעוניים האחרונים, נכסי החברה הסתכמו בכ-6.6 מיליון שקל, מתוכם כ-4.4 מיליון שקל במזומן. כך שעבור נכסים אלו וקיצור הדרך לבורסה החוסך בהוצאות הנפקה ראשונית, שילמו בעלי גלטן כ-10 מיליון שקל.

מחברת גלטן נמסר: "לאחר מיזוגה של גלטן לחברה ציבורית, בכוונתה לשמר את תחום פעילותה וכן לפעול לצורך גיוס הון על מנת להרחיב תחום פעילות זה, כך שניתן יהיה לבצע ייצור של שמן צמחי לתעשיית הביו-דיזל באופן מסחרי. זאת, על סמך בדיקות שונות אשר, למיטב ידיעת החברה, בוצעו בגלטן אשר במסגרתן הוכחה יכולת הפקת שמן בקנה מידה מסחרי".

דורון לוי, יו"ר אלומות ספרינט: "לגלטן ישנה יכולת לייצר, תוך זמן קצר יחסית, שמן בכמות מסחרית לתעשיית הביו-דיזל. שמן זה משמש כיום באירופה כדיזל לכל דבר, במנועי דיזל רגילים, ללא צורך בהתאמת המנוע. השימוש בביו-דיזל יוצר בעירה נקייה ולהערכתו הביקוש אליו יגבר כבר בעתיד הקרוב. יתרה מזו, מעבר להאמרת מחירי הנפט בתקופה האחרונה, שגם היא אמורה לתרום לזינוק בפיתוח תחליפים לנפט, שוק הביודיזל משמן צמחי ובמיוחד מהג'אטרופה, כלכלי בפני עצמו ואינו זקוק לרגולציה מיוחדת או סובסידיות ותמריצים. זאת כי הוא יודע להמשיך ולהיות תחליף רווחי לנפט גם ברמות הרבה יותר נמוכות מהרמה בה נסחר הנפט היום".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker