אלביט מערכות תספק לחברת המטוסים הברזילאית אמבראר מערכות בשווי 25 מיליון דולר

החברה הבת AEL תספק שלוש מערכות למטוס התובלה והתדלוק החדש - KC-390; מניית החברה עולה בכ-8.5% במחזור ער בפתיחה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

החברה הבת של אלביט מערכות בברזיל, AEL , חתמה עם הזרוע הביטחונית של חברת אמבראר על חוזי פיתוח בהיקף של כ-25 מיליון דולר. AEL תספק שלוש מערכות למטוס התובלה והתדלוק החדש, KC-390: חליפת הגנה עצמית (SPS), מערכת הגנה מסוג DIRCM (Directed Infra-Red Countermeasures) ומערכת תצוגת קסדה (HUD). החוזים הינם בהמשך לבחירה המוקדמת ב-AEL כספקית מחשב המשימה עבור המטוס החדש.

יצרנית המטוסים אמבראר הינה קונגלומרט אווירונאוטיקה ברזילאי שמטהו נמצא במדינת סאו פאולו שבברזיל. החברה מייצרת מטוסי נוסעים, מטוסי מנהלים, מטוסי אימונים ומטוסי קרב ,לצד מטוסי שליטה ובקרה והרתעה מוקדמת, מטוסים לחישה מרחוק ומטוסים לצורכי חקלאות. אמבראר שוקדת בימים אלו על פיתוח מטוס ה-KC-390 במסגרת חוזה שקיבלה מחיל האוויר הברזילאי. המטוס צפוי להתחיל סדרת ניסויי טיסה בשנת 2014 ולהימסר לחיל האוויר הברזילאי ב-2016.

הפתרון המוטמע על ידי אלביט הינו פתרון IN HOUSE משולב של כל חברות הבת בקבוצה. הפיתוח מיועד להימכר על כל מטוסי הקרב שיימכרו עם מערכות אלביט מה שאמור להקנות לאלביט בעתיד הכנסות נוספות בעבור כל מכירה.

לדברי שלמה ארז, נשיא AEL: "הבחירה בנו מעידה על הרלוונטיות של AEL ליצרניות התעופה המתקדמות ביותר ואנו שמחים להזדמנות לחלוק את הידע הטכנולוגי ואת נסיוננו המבצעי המוכח, עם השותפה שלנו, אמבראר.

"מטוס ה-KC-390 צפוי לפעול בכל רחבי העולם, בתנאים שונים ובאותה רמת ביצוע גבוהה" אמר אדוארדו בוניני סאנטוס פינטו, סגן נשיא לתפעול ומנהל התפעול הראשי של הזרוע הביטחונית של אמבראר. "הבחירה בספקים הראשיים הינה תהליך הכרחי לצורך עמידתנו במחויבות שלנו כלפי חיל האוויר הברזילאי לייצר את ה-KC-390 בסטנדרט הטכנולוגי הגבוה ביותר, שהוא ללא תקדים בשוק זה ותורם תרומה משמעותית לברזיל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker