האם טבק ירפא פצעים כרוניים? קולפלנט תחל בניסוי קליני ראשון בשיתוף עם מכבי

הניסוי נועד לבדוק בטיחות של תחבושת חלבון אנושי מצמחי טבק המיועדת לריפוי פצעים כרוניים בחולי סוכרת

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

קולפלנט, העוסקת בפיתוח חלבון אנושי מצמחי טבק, תחל בניסוי קליני הראשון שלה, בשיתוף עם מכבי שירותי בריאות, לטיפול בפצעים כרוניים בחולי סוכרת. מטרת השלב הראשון של הניסוי, שצפוי להסתיים תוך שנה, היא להוכיח את בטיחות הטיפול של חבישת Vergenix המיוצרת מקולגן רקומביננטי המיוצר בשיטות של הנדסה גנטית מצמחי טבק.

במסגרת שלב הראשון של הניסוי הקליני, יטופלו 16 חולי סוכרת הסובלים מפצעים כרוניים בכך הרגל וזאת בשתי מרפאות בישראל. כמו כן, החברה תנצל את המידע הראשוני שייאסף גם עבור פיתוח מוצרים אחרים המבוססים על קולגן אנושי.

ה-Vergenix הינה תחבושת מבוססת קולגן המיועדת לטיפול בכיבים סוכרתיים, כוויות, פצעי לחץ, פצעים כרוניים וחתכים ניתוחיים. בחברה מציינים כי גודל שוק ריפוי הפצעים אליו מיועד Vergenix מוערך בכ - 5 מיליארד דולר ונמצא במגמת עליה מתמדת.

יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט מציין: "ה- Vergenix הינו המוצר הראשון מבין מוצרי החברה שייבחן בניסוי קליני שמטרתו להוכיח את בטיחות השימוש במוצר לטיפול בכיבים סוכרתיים. איסוף מידע קליני על המוצר יוכל לסייע בתהליך הרגולטורי והשגת אישור לשווק של מוצר זה ומוצרי החברה האחרים המבוססים על קולגן אנושי רקומביננטי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker