רבד מוכרת נכס בשוויץ תמורת כ-288 מיליון שקל

המכירה תניב לרבד עודף תזרימי של כ-78 מיליון שקל

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת הנדל"ן רבד, בשליטתו של יגאל אהובי ובניהולו של אריאל אבן, מממשת נכס בשוויץ. החברה דיווחה היום כי חתמה על הסכם למכירת חלקה (90%) בנכס שבבעלותה בשוויץ, בתמורה כוללת (עבור ה-100%) של כ-288 מיליון שקל (כ-70 מיליון פרנק שוויצי). המכירה תניב לרבד עודף תזרימי של כ-78 מיליון שקל (כ-19 מיליון פרנק שוויצי).

הנכס המדובר נרכש בשנים 2008 ו-2009 במחיר (כולל עלויות רכישה נלוות) המשקף לנכס שווי של כ-68 מיליון פרנק שוויצי. הוא משתרע על שטח כולל של כ- 20 דונם וכולל שני בנייני משרדים, לוגיסטיקה ומסחר.

במסגרת עסקת המכירה תיפרע ההלוואה בגין הנכס בסך של כ-59 מיליון פרנק שוויצרי. רבד (יחד עם שותף המיעוט בנכס המחזיק 10% ממנו) רכשה במארס השנה חלק מההלוואה הנ"ל בהיקף של כ-12.9 מיליון פרנק שוויצי ערך נקוב בתמורה לכ-9.7 מיליון פרנק שוויצי. כתוצאה מרכישת חלק מהלוואה הנ"ל, רשמה רבד רווח לפני מס בסך של כ- 10.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.

אריאל אבן, מנכ"ל רבד, אמר היום: "במהלך ה-3 שנים בהן אנו מחזיקים בנכס האמור בשוויץ, השכילה רבד להנות מתזרים שוטף נאה, מרווח שנוצר מרכישת חלק מהחוב שניתן לרכישת הנכס ומעליית ערך הנכס. מכירת הנכס במועד זה תייצר עבורנו תזרים פנוי משמעותי. בכוונתנו לבחון במקביל הזדמנויות השקעה חדשות במערב אירופה ולקדם את פיתוחה של רבד בשנים הקרובות".

בתחילת החודש דיווחה רבד, כי היא חתמה על עסקה באנגליה לרכישת 50% מזכויות הבעלות בבניין משרדים, וזאת תמורת כ-14.7 מיליון ליש"ט (100%). בניין המשרדים מושכר לחברת St. James Place wealth management בהסכם ל-20 שנה (יתרת התקופה - 16 שנים).

חברת רבד, בשליטתו של יגאל אהובי ובניהולו של אריאל אבן, הינה חברת נדל"ן ותיקה, הפועלת בעיקר בנדל"ן המניב במערב אירופה. החברה מחזיקה בנכסים מניבים בשטח כולל של כ-240 אלף מ"ר בגרמניה, שוויץ, אנגליה, אירלנד, קנדה וישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker