יו"ר מכון היצוא הפורש: "להוריד את אחוז מס החברות"

עמי אראל באסיפה השנתית של המכון: "הממשלה לא צריכה לקחת מהיצואנים, אלא להוריד עלויות וארנונה - ואולי נפתור את בעיית הנמלים"

אורה קורן
שתפו בפייסבוק

"הממשלה צריכה לא לקחת מהיצואנים, אלא להוריד אחוז במס חברות", כך אמר היום עמי אראל באסיפה השנתית של מכון היצוא. אראל, שפורש מתפקידו כיו"ר מכון היצוא, מכהן גם כמנכ"ל דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי.

"הממשלה לא צריכה לקחת מהיצואנים שנושאים על כתפיהם את הצלחת הכלכלה, אלא להוריד עלויות של אנרגייה ליצואנים ואת הארנונה, ואולי סופסוף אפשר יהיה לפתור את בעיית הנמלים. גם ליצואן מגיע צדק חברתי, והוא צריך לקבל מהמדינה ושלא יקחו ממנו יותר", הוסיף.

עמי אראלצילום: סיון פרג'

אראל מתח ביקורת על התקציב הדל של 4 מיליון שקלים שמכון היצוא יכול היה להעמיד לקידום היצוא להודו וסין ב-2011. "זה מה שהמדינה מסוגלת להציע לשינוי כיוון", אמר. לדבריו, תקציב מכון היצוא בוחשים גורמים שונים והוא "מגיע מפוצל ויש כל כך הרבה לטיפונדיות. על רקע זה אפשר לומר שבסוף אפשר לדמיין את מכון היצוא כחיית מחמד שמכשכשת בזנב, לא יותר", הוסיף.

"העוצמה של הכלכלה נובעת מזה שהיתה פה מערכת חינוך לפני 10-15 שנים. ממשלה שרואה שבכיתות א' 18% לא לומדים חשבון ואנגלית, לא יכולה להשלים עם זה. לא יתכן שיושבים אנשי ממשלה ומוכנים שנה אחר שנה להגיע למצב שברור מה יקרה פה עוד 15 שנה. נהיה במקום של יון היום", אמר אראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker