דויטשה בנק מעניק הערכה של 6.4 מיליארד דולר לתמר

מחיר היעד לנובל עומד על 120 דולר וגבוה ב-47% ממחיר השוק שלה

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כלכלני דויטשה בנק הוציאו אתמול (ב') המלצת קניה למניית נובל אנרג'י, השותפה האמריקאית בכל תגליות הגז הישראליות - ים תטיס, תמר ולוויתן, בעיקר יחד עם קבוצת דלק של יצחק תשובה. בדויטשה בנק מעניקים למניית נובל מחיר יעד של 120 דולר, מחיר הגבוה ב-47% ממחיר השוק שלה.

את ההערכות הוציאה דויטשה במסגרת עבודה כוללת על מגזר הגז הטבעי העולמי, שלהערכתה ימשיך ויצמח, תוך שינוי תמהיל האנרגיה ושימוש יתר בגז הזול והנקי על חשבון הנפט.

לקורא הישראלי מעניינת במיוחד הערכת השווי למאגרים של דויטשה, העומדת על 6.4 מיליארד דולר לתמר (2.3 מיליארד דולר לנובל בלבד, שמחזיקה 36% במבנה), ו-4 מיליארד דולר ללוייתן (נובל מחזיקה 40% בתגלית, ושווי חלקה עומד על 1.6 מיליארד דולר). מעריכים כי אם יימצא נפט בשכבות התחתונות בלוויתן יגדל השווי של המאגר כולו ב-3.5 מיליארד דולר נוספים.

קידוח תמרצילום: אלבטרוס

עוד נקודה חשובה היא המשקל שמייחסים בדויטשה לקידוחים של נובל בישראל. נובל אנרג'י מבצעת קידוחים ברחבי העולם, בין השאר במפרץ מקסיקו, הים הצפוני ואפריקה. משקל הפעילות בישראל שמייחס דויטשה עומד על 20% מכלל הפעילות, משקל שאינו גבוה ביחס להתייחסות השוק. בדויטשה מניחים כי בשלוש השנים הקרובות תגדיל נובל את קצב הפקת הנפט והגז ב-15%, לעומת תחזיותיה לגידול של 10%.

במקביל, הוציא היום גם בית ההשקעות ברקליס קפיטל סקירה על נובל, עם מחיר יעד נמוך יותר של 111 דולר למניה. "תמר, תגלית הגז השנייה בגודלה בעולם בעשור האחרון, יכולה להגיע לתפוקה של 1 BCF (מיליארד רגל מעוקבת) מעט אחרי תחילת הפעלתה במקרה שהגז המצרי לא יתחדש" כותבים בבית ההשקעות.

בברקליס גם מציינים את תוכנית האקספלורציה העמוסה של נובל בחודשים הקרובים. מדובר בפעילות קידוח שתאמת האם אכן קיים גז במקום, טרם ההכרזה המשקיעים נוטים לרכז עניין רב במניה.

בחודש הבא צפויות תוצאות מקידוח "כחול עמוק" שבמפרץ מקסיקו. באפריקה צפויות תוצאות בנובמבר, בקידוח בלוק 12 בקפריסין ובשני קידוחים נוספים בניקרגואה צפויות תוצאות עד סוף השנה.

לגבי ישראל, מציינים בדויטשה כי בחודשיים הבאים צפויים להתחדש קידוחי לוויתן 3 ו-1, כאשר האחרון אמור להוכיח האם קיים נפט בשכבות הקרקע העמוקות, מתחת לגז שנמצא. בנוסף, קיים סיכוי לביצוע 1-2 קידוחים נוספים וקטנים יותר בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker