לאחר המיזוג עם ניופורט: אופיר אופטרוניקה רוכשת פעילות ייצור באירופה ב-3 מיליון דולר

ד"ר יעקב זרם, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל החברה: "רכישת הפעילות באירופה הינה נדבך נוסף במימוש התכנית האסטרטגית ארוכת הטווח של אופיר"

דרור רייך

אופיר אופטרוניקה הודיעה היום (א') כי התקשרה בהסכם עם חברה פרטית באירופה העוסקת בפיתוח, הנדסה, שיווק, מכירה וייצור של רכיבים אופטיים וציפויים אופטיים, לפיו תרכוש אופיר, באמצעות חברת הבת, Ophir Optics, את הפעילות, הכוללת מכונות, מלאי, עובדים, ידע וקניין רוחני וחוזים והזמנות בתהליך, תמורת 3 מיליון דולר במזומן.

הסכם הרכישה נחתם בידיעתה ובברכתה של Newport Corporation, עמה חתמה אופיר על הסכם מיזוג ביולי השנה, אשר אושר באסיפת בעלי המניות של אופיר והשלמתו צפויה בתחילת אוקטובר הקרוב.

התמורה בגין העסקה תשולם בשלושה תשלומים: סך של 2 מיליון דולר יועבר לחברה המוכרת במועד השלמת העסקה. היתרה, בסך מיליון דולר, תוחזק על ידי החברה הבת הרוכשת כבטוחה לצורך הבטחת התחייבויות המוכרת ונכונות מצגיה, ותשולם, בכפוף לכך, שנה לאחר מועד ההשלמה (סך של 850 אלף דולר) ושנתיים לאחר מועד ההשלמה (סך של 150 אלף דולר). העסקה תמומן באמצעות עודפי המזומנים של אופיר, אשראי מתאגידים בנקאיים והתזרים השוטף של אופיר.

ד"ר יעקב זרם, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל החברה, התייחס לרכישה ואמר: "רכישת הפעילות באירופה הינה נדבך נוסף במימוש התכנית האסטרטגית ארוכת הטווח של אופיר לחדירה והתרחבות בתחום האינפרא אדום בשוק הביטחוני האירופי.

הרכישה מהווה פלטפורמה להקמת פעילות ייצור בתחום האינפרא אדום באירופה והיא תאפשר לנו להתחרות ולקחת חלק בפרויקטים ביטחוניים באירופה, תוך קרבה לשוקי היעד ושיפור התחרותיות שלנו בפרויקטים אלה. במקביל, רכישת הפעילות תאפשר לנו גם להרחיב את פעילותנו בתחום האופטיקה לאורכי גל שבנראה, בו איננו עוסקים כיום".

אופיר אופטרוניקה הוקמה ב-1976בידי ד"ר יעקב זרם, יו"ר ומנכ"ל החברה, ד"ר אפרים גרינפילד (68), מנהל המו"פ בחברה; וד"ר אפרים סקמסקי (69). החברה מעסיקה 650 עובדים בשישה אתרי ייצור ופיתוח בעולם, שלושה מהם בישראל ושלושה בארה"ב. היא משווקת את מוצריה באמצעות שבע חברות בנות בארה"ב, ביפן ובאירופה.

אופיר התרחבה בשנים האחרונות, בין היתר כתוצאה מהקמת חברה בת בבוסטון שאפשרה לה לחדור לשוק הביטחוני בארה"ב, וכן באמצעות רכישתה של חברת ספיריקון ב-2006 וחברת פוטון ב-2010 שפעילות בתחום מדידות הלייזר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker