אריסון נפרדת מכביש 6: קרן תשתיות ישראל תרכוש חלקה של שיכון ובינוי ב-770 מיליון שקל

הקרן רוכשת 25.5% מהזכיינית דרך ארץ ותחזיק 51% מהכביש; שיכון ובינוי תרשום רווח של 85 מיליון שקל

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

קבוצת הראל מבצרת את מעמדה בכביש חוצה ישראל (כביש 6) ברקע המאבק על רכישת זכויות המדינה בפרויקט. קרן תשתיות ישראל (תש"י), שבה מהווה הראל השותפה הדומיננטית (40%), רוכשת את מניות שיכון ובינוי בכביש (25.5%) תמורת 770 מיליון שקל, ותגיע לאחזקה של 51% בזכיינית הפרויקט, חברת דרך ארץ. בכך נפרד מן הפרויקט אחרון היזמים של כביש 6 - לאחר שאפריקה ישראל ואייקון הקנדית מכרו חלקן בשנה שעברה.

המהלך מגיע לאחר המכרז שפירסמה המדינה למכירת האופציה לאחזקה של 49% בכביש. במכרז זה הוכרזה זוכה קרן נוי - לאחר שהמדינה פסלה את זכות הסירוב שהפעילה קרן תש"י, שביקשה לממש את זכות הסירוב ולהגיע לאחזקה כוללת של 74.5% בכביש. הליך זה מצוי בבוררות משפטית – ואולם בינתיים, דוללה שיכון ובינוי לאחר שבחרה שלא להצטרף לזכות הסירוב. לכן, לא נותרה בידה למעשה ברירה אלא למכור את חלקה לאחת הקרנות הנאבקות על הכביש.

הרכישה בוצעה לפי שווי הפרויקט כפי שהשתקף בהליך מכירת האופציה של המדינה. העסקה תקיף גם את אחזקות שיכון ובינוי בחברת הקבלן (EPC) של הפרויקט (50%), אך לא את אחזקות הקבוצה (24.5%) בחברת ההפעלה, שם מתעתדת שיכון ובינוי להגדיל חלקה ל-35%. כחלק מהסכם המכירה התחייבה קרן תש"י, בניהולו של ירון קסטנבאום, כי עבודות הרחבת הכביש יבוצעו בידי החברה-בת של שיכון ובינוי, סולל בונה. עד תום תקופת הזיכיון, 18 שנים, נאמדות עבודות הסלילה והתחזוקה בכביש בכ- 1.5 מיליארד שקל. שיכון ובינוי תרשום רווח של כ-85 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2011.

יו"ר שיכון ובינוי, רוית ברניב: "שיכון ובינוי שותפה לפרויקט כביש 6 מאז הקמתו, ותמשיך להיות שותפה בהפעלתו והרחבתו. הכביש, שהוקם בסטנדרטים הסביבתיים המחמירים בעולם, שינה את פניה של ישראל, קירב את הפריפריה למרכז, הפיח חיים חדשים בעשרות ישובים ושינה את חייהם של מאות אלפי ישראלים. כביש 6 הוא דוגמה לשילוב מיטבי בין אינטרסים כלכליים וחברתיים תוך פגיעה מינימלית בסביבה".

מנכ"ל שיכון ובינוי, עופר קוטלר: "השלמנו בהצלחה את שלבי ארגון, מימון והקמת כביש 6 - השלבים בהם לשיכון ובינוי ערך מוסף מהותי. כביש 6 הגיע לשלב שבו הפך לנכס מניב ועל פי האסטרטגיה של הקבוצה, החלטנו למכור את זכויותינו בזכיין בתמורה לכ- 770 מיליון שקל, מחיר המשקף תשואה של 8%. אנו יוצאים מהבעלות על כביש 6 בעיתוי הנכון, המניב רווחים משמעותיים לבעלי המניות שלנו, אך נמשיך להיות שותפים בהפעלתו ובתחזוק שלו. בכוונתנו להשתמש במזומנים שבקופה להשבחת הקבוצה - על ידי רכישת חברות בתחומי האנרגיה המתחדשת והמים, שלהן מחזור פעילות של 100 מיליון דולר ומעלה, ושיוכלו לנצל את היתרון של הקבוצה בתחומי המגה פרויקטים ברחבי העולם, באופן שיאפשר את המשך הצמיחה הבינלאומית שלנו".

משנה למנכ"ל שיכון ובינוי, עמית שגב: "השילוב הייחודי של יכולות שיכון ובינוי במימון, הקמה והפעלה של פרויקטי תשתית מורכבים הביאו את פרויקט כביש 6 משלב של תוכניות לשלב בו אנו מצויים כיום: פרויקט בוגר ויציב, הבשל למכירה לגופים המוסדיים. אנו שמחים שהגענו לרגע זה".

כביש 6צילום: איציק בן מלכי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker