סמנכ"ל אי.בי.אי: חברות לא יכולות להתנהל בציפייה לדפני ליף

אלה אלקלעי בכנס CFO: "חובת הנאמנות של המוסדיים היא לפנסיה של העובדים ולא למשכורתם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

אלה אלקלעי, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של בית ההשקעות אי.בי.אי, מותחת הבוקר ביקורת על המחאה החברתית בישראל, ואומרת כי "תפקיד המוסדיים הוא לשמור שהרגולטור לא יעשה פעולות נחפזות בעקבות דרישות המוחים". במסגרת כנס CFO שמתקיים היום באילת, הציעה אלקלעי פתרונות לאי-הצדק החברתי בישראל, והדגישה כי "העובדה ש-20% מהאוכלוסייה מחזיקים ב-80% מהנכסים לא יכולה להמשך".

"אם שאולים אותנו בתור גוף מוסדי מה עדיף - להעלות את שכר הקופאיות או לא, התשובה היא ברורה: חובת הנאמנות של המוסדיים היא לפנסיה של העובדים ולא למשכורתם", המשיכה אלקלעי. לטענתה, העלאת שכר הקופאיות ב-1% תביא לעלויות של מיליוני שקלים עבור החברות, ולא תתרום במיוחד להכנסה של הקופאיות. "חברה לא יכולה להתנהל בציפייה לדפני ליף", מציינת אלקלעי. "אי אפשר לצפות מהעם להתנהג לפי עקרונות לא ברורים של צדק חברתי".

לטענת אלקלעי, הרגולציה לא יכולה לדרוש הרחבה של השחקנים בשוק ובמקביל לפרסם מכרז ולבחור בהצעה הגבוהה ביותר, כפי שעשתה בשוק הסלולר. "אז מה עושים עכשיו? מכירים בעובדה שמשהו בצורה שבה התנהלו הביא למשבר ואי אפשר להמשיך להתנהל כמו שהתנהלנו", מסבירה אלקלעי.

אלקלעי מציעה מספר פתרונות לאי-הצדק החברתי: "אי אפשר להיערך לדפני ליף, אבל אפשר להיערך לתיקון הנדרש. יש דיבור על העלאת מס לרווחי הון, ואני חושבת שבסוף זה יהיה טוב לעסקים. כשיש שפל כל הספינות טובעות, ולכן אנו חייבים לשנות משהו בגישה שלנו כך שגם הקופאית בסופר תוכל לקנות קוטג'".

עם זאת, מציינת אלקלעי כי "בעקבות המחאה החברתית עלולה הרגולציה לעשות מה שהמפגינים רוצים ללא כל חשיבה על ההשלכות לעתיד המדינה. מקומנו הוא לשמור על הרגולטור שלא יבצע פעולות נחפזות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker