המפקח על הביטוח קנס ב-1.6 מיליון שקל את הראל: "צירפה מבוטחים מבלי שקיבלה הסכמתם"

מקורבים לנושא: הראל פנתה אליהם טלפונית במקום בכתב; עוד שלוש חברות ביטוח נקנסו – שירביט, הכשרה וכלל

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

עודד שריג, המפקח על שוק ההון והביטוח הטיל קנס מצטבר של כ- 3 מיליון שקל על ארבע חברות ביטוח שהפרו את הוראות החוק. הקנס הגדול ביותר, 1.6 מיליון שקל, הוטל על קבוצת הביטוח הראל.

כיום, על פי הוראות המפקח צירוף של מבוטחים לפוליסת ביטוח בריאות קבוצתי, פוליסה הנפוצה במקומות עבודה, מחויבת חברת הביטוח להתקשר לכל מבוטח ולקבל את הסכמתו להצטרף, בשונה ממה שהיה נהוג בעבר שחברות צירפו עובדים חדשים שנקלוט בחברה אוטומטית בלי לשאול אותם על כך.

ביקורת שערכו בחברה אנשי המפקח על הביטוח במהלך שנת 2010 , נמצאו מבוטחים שהראל צירפה אותם לפוליסות קבוצתיות מבלי לקבל את הסכמתם לכך. בסוף הביקורת סיכמו אנשי המפקח על הראל לסדר את העניין, לפנות לאותם מבוטחים ולקבל מהם הסכמה בכתב להיכלל בפוליסות.

בביקורת חוזרת של המפקח בחברה הוא נדהם למצוא כי הליקויים לא תוקנו כפי שסוכם והחליט להטיל על הראל את הקנס. עם זאת, מקורבים לנושא מציינים כי לאחר הביקורת, הראל כן פנתה למבוטחים וקיבלה את הסכמתם להיות בפוליסות, אלא שהיא עשתה זאת בהתקשרות טלפונית ולא כפי שנדרש ממנה במכתבים לבתי המבוטחים.

קנסות של 540-600 אלף שקל הוטלו גם על חברות שירביט, הכשרה ביטוח וכלל. שירביט מכרה פוליסות ביטוח בתחום מסוים מבלי שהיה לה רישיון מבטח באותו תחום ומבלי שקיבלה את אישור המפקח לכך. כלל שיווקה פוליסה קבוצתית לכיסוי אבדן כושר עבודה שכללה סעיף בעייתי הנוגד את ההוראות ומבלי שקיבלה לכך את אישור המפקח ואילו הכשרה ביטוח חרגה מהוראות המפקח בנושאי ממשל תאגידי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker