כלל תעשיות ממשיכה ביישום התוכנית האסטרטגית: מוכרת אג"ח ומניות של אורכית ב-14.7 מיליון דולר

במסגרת העסקה תרכוש אורכית מכלל כ-617 אלף מניות ו-12.5 מיליון אג"ח להמרה שלה; בכוונת אורכית להקצות לעובדי החברות הבנות שלה עד 600 אלף מניות

אלי דניאל
שתפו בפייסבוק

חברת אורכית (ORCT: NASDAQ) , העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי תקשורת נתונים, הודיעה הבוקר על כוונתה להמשיך ולבצע רכישה עצמית של ניירות ערך שלה, כאשר הפעם תתבצע הרכישה שהיקפה מגיע לכ-14.7 מיליון דולר מכלל תעשיות (כללתע: ת"א) .

כך, בכוונת החברה לרכוש מידי כלל תעשיות כ-617 אלף מניות אורכית בתוספת 12.5 מיליון איגרות חוב להמרה, תמורת 14.7 מיליון דולר. שני הצדדים הסכימו כי במידה ועד ל-31 במארס 2003 תחלק אורכית לבעלי מניותיה דיווידנדים במזומן, תהיה כלל תעשיות זכאית לקבל את הדיווידנד בגין המניות שיימכרו לחברה. עם זאת, דירקטוריון אורכית כבר הודיע כי לפי שעה אין לו כוונה לבצע חלוקת דיווידנד עד לתום הרבעון הראשון של שנת 2003.

בעקבות מכירת המניות והאג"חים לאורכית, לא תהיה עוד לכלל תעשיות החזקה בחברת התקשורת. הצעד בו נקטה כלל תעשיות עולה בקנה אחד עם תוכניתה האסטרטגית עליה דיווחה באמצע שנת 2002 - תוכנית הכוללת התמקדות ב-21 אחזקות ליבה, שאורכית אינה נמנית עליהן. מכירת ניירות הערך של אורכית אינה צפויה לייצר לכלל תעשיות רווח או הפסד הון משמעותיים.

בתוך כך, דירקטוריון אורכית קיבל החלטה לפיה יוקצו לעובדי החברות הבנות עד 600 אלף מניות של אורכית. חברי הדירקטוריון עצמם לא יהיו זכאים לקבל מניות במסגרת הקצאה זו.

אורכית פירסמה בשבוע שעבר את תוצאותיה לרבעון הרביעי של שנת 2002, רבעון בו רשמה רווח של כ-4.6 מיליון דולר, מה שאיפשר לה לסיים את שנת 2002 כולה עם רווח של כ-4.1 מיליון דולר. הכנסות החברה ירדו בשנה החולפת לרמה של כ-53.4 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 141.6 מיליון דולר שהושגו בשנת 2001.

על רקע רכישת ניירות הערך מכלל תעשיות, ראוי לציין כי ברבעון הרביעי, כמו גם במהלך הרבעונים הקודמים, עסקה אורכית ברכישה של איגרות החוב אותן הנפיקה בעבר. מאחר שמחיר איגרות החוב בשוק ירד, רשמה אורכית רווחי הון ניכרים בשל רכישות אלה. כך, בשנת 2002 כולה רשמה אורכית רווח הון כולל של כ-17.6 מיליון דולר, מזה כ-6.9 מיליון דולר ברבעון הרביעי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker