מהרגולטור לטייקון: היועץ המשפטי לשעבר של הרשות לני"ע, שוני אלבק, יצטרף לקבוצת אי.די.בי

קודם להצטרפותו לרשות היה אלבק במשך ארבע שנים היועץ המשפטי של הרשות לאיסור הלבנת הון

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

עו"ד שוני אלבק, לשעבר היועץ המשפטי של רשות ניירות ערך, עומד להתמנות לתפקיד בקבוצת אי.די.בי אחזקות, שבשליטת נוחי דנקנר.

אלבק, 49, היה בחמש השנים האחרונות היועץ המשפטי של הרשות ויד ימינו של יו"ר הרשות הקודם, זוהר גושן. אלבק התמודד השנה על תפקיד יו"ר הרשות במקביל לדורית סלינגר, לשעבר מנכ"לית חברת הדירוג מעלות. ואולם שר האוצר, יובל שטייניץ, העדיף למנות לתפקיד את פרופ' שמואל האוזר. אלבק התפטר במאי, מיד לאחר ההכרזה על מינויו של האוזר.

קודם להצטרפותו לרשות ניירות ערך, היה אלבק במשך ארבע שנים היועץ המשפטי של הרשות לאיסור הלבנת הון, ולפני כן הוא ניהל משרד עורכי דין עצמאי בתל אביב שעסק במשפט מסחרי ובהופעות בתיקים אזרחיים ופליליים בבתי המשפט. לאלבק תואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, והוא משמש מרצה מן החוץ באוניברסיטת תל אביב, בקורס אכיפה כלכלית, ומרצה מן החוץ לממשל תאגידי באוניבסיטה העברית.

נוחי דנקנר ושוני אלבקצילום: אוליביה פיטוסי/תומר אפלבאום

אלבק היה מעורב ברפורמות שקידמה הרשות בתחומי החיתום, הממשל תאגידי, סמכויות
האכיפה הפלילית, הפיקוח על זירות המסחר, האכיפה המנהלית ובית המשפט הכלכלי. נוסף על כך היה אלבק מעורב בפרויקטים מרכזיים בתחומי ההסדרה שעסקו בבחינת המהימנות כתנאי למתן היתר שליטה וניהול הסדרי שכר בכירים, הסדרי הבראה של חברות ועסקות עם בעלי שליטה.

מינויו של אלבק הוא המינוי השני של בכיר ברשות ניירות ערך לקבוצת אי.די.בי, לאחר מינויו של רו"ח אייל סולגניק באפריל 2006 למנהל הכספים הראשי ומשנה למנכ"ל אי.די.בי אחזקות. סולגניק היה קודם לכן מנהל מחלקת התאגידים ורואה החשבון הראשישל הרשות.

מקבוצת אי.די.בי נמסר כי "נבחנת עם מר שוני אלבק אפשרות לשילובו בתפקיד ניהולי באחת מחברות הקבוצה".

עו"ד אלבק סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker