סיכום אנליסטים: לאומי ודיסקונט, טבע מול פריגו והאם "הנבואה ניתנה לשוטים"?

נדב עבודי
נדב עבודי

יום של נחת למשיקיעים בבורסת באחד העם. לאחר שלושה ימים רצופים של ירידות חדות במדדים, התנהל היום המסחר בעליות נאות, וזאת למרות הירידות אמש בבורסת וול סטריט, ועל רקע המגמה החיובית החזקה הבוקר בבורסות אסיה ואירופה.

להלן מספר המלצות וסקירות אנליסטיות מהיום:

פסגות בתגובה לתוצאות הרבעון השני של לאומי: הדיסקאונט תומך בהמלצת "הקנייה"

בפסגות בית השקעות מעדכנים את מחיר היעד של מניית לאומי ל-19.14 (מ-21.1 שקל) אולם מותירים את המלצת ה"קנייה" לבנק.

"דו"חות לאומי לרבעון השני, התאפיינו ברמת הפרשות נמוכה להוצאות אשראי", מציין אהוד ניר, אנליסט פסגות. "מאידך, שאר הנתונים היו חלשים ומתחת לציפיות."

>>> להמשך הסקירה

לידר מורידים את המלצתם למניית כיל מתשואת יתר לתשואת שוק - בניגוד להמלצת קרדיט סוויס

פרסום חוות הדעת של המשנה ליועץ המשפטי, בנושא התמלוגים וחלוקת הרווחים מהפעילות בים המלח גרם לירידת ערך במניית כיל וחברת אחזקות - חברה לישראל - שבבעלותה 52% מהון מניותיה של יצרנית הדשנים.

על רקע המלצת לעלות מס: לידר טוענים כי יש סיכוי סביר לפגיעה בשוויה; קרדיט גורסים כי המימושים האחרונים מבטאים כבר את התסריט הפסימי ביותר.

>>> להמשך הסקירה

לאחר תוצאות הרבעון השני של דיסקונט: בפסגות מעדכנים את מחיר היעד של המניה ל-8.54 שקל

פסגות בית השקעות מעדכנים את מחיר היעד של מניית דיסקונט ל-8.54 (מ-8.83 שקל) אולם מותירים את המלצת ה"קנייה".

"דו'חות דיסקונט לרבעון השני הצביעו על תשואה נאה להון של כ-9.4% לעומת הערכותינו ל-7.1%", אומר אהוד ניר, אנליסט פסגות. "תוצאת הרבעון באה בהמשך לתשואה נאה להון של 10.8% שהוצגה ברבעון הראשון."

>>> להמשך הסקירה

משבר או הזדמנות

כולנו מכירים את הפתגם "הנבואה ניתנה לשוטים" ועם זאת, נראה כי בשוק ההון לנבואה יש מקום ואפילו מכובד בקרב ציבור המשקיעים. כל משקיע, בהגדרה, מבקש לקבל כל פיסת מידע שתבשר/ תסמן/ תאותת על הבאות. ואנחנו אומרים, שבמידה רבה אותם משקיעים, הם אלה שאחראים להגשמת אותן "הנבואות"...

>>> להמשך הסקירה

מי משפיע יותר על מדד ת"א 25 - טבע או פריגו?

משקלה של פריגו במדד כיום הוא 13%, בעוד משקל טבע הוא רק 9.5% - אף ששווי השוק של פריגו הוא רק 20% מזה של טבע ■ המשמעות: שינוי במניית פריגו משפיע יותר על המדד

>>> לסקירה המלאה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker