ויה-מאריס זכתה גם במכרז מקורות: תקים באשדוד מתקן התפלה בהשקעה של כ-90 מיליון דולר

המתקן יתפיל 45 מיליון מ"ק לשנה; לפני כחודשיים זכתה הקבוצה במכרז להקמת מתקן התפלה באתר פלמחים

אלי דניאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלי דניאל

קבוצת ויה-מאריס (Via Maris), הכוללת את תה"ל מקבוצת קרדן השקעות (קרדן: ת"א), טמבור אקולוגיה מקבוצת גרנית הכרמל (גרנית: ת"א) , אוקיאנה (אקאנה: ת"א) , אביב ושות', גאון אגרו תעשיות (גאת: ת"א) וחברת Tedagua הספרדית, נבחרה כזוכה במכרז שערכה חברת המים מקורות, בנוגע להקמת מתקן התפלה באשדוד.

ויה-מאריס, אשר זכתה לפני כחודשיים במכרז ההתפלה השני שפירסמה ועדת המכרזים הבין-משרדית להתפלת מי ים, תקים באשדוד מתקן התפלה בעל תפוקה שנתית של 45 מיליון מ"ק מים, בעלות של כ-90 מיליון דולר.

זכייה זו מצטרפת לזכייה קודמת של הקבוצה במכרז ההתפלה השני שפירסמה ועדת המכרזים, להקמת מתקן התפלת מי ים בעל תפוקה של 30 מיליון מ"ק מים לשנה באתר פלמחים. הקבוצה תמכור למדינה את המים שתפיק באתר פלמחים לפי מחיר של 54 סנט למטר מעוקב מי ים מותפלים.

יצוין כי במכרז הבינלאומי שפירסמה מקורות התמודדה גם קבוצת Ashdod Desalination המורכבת מקבוצת ברן וחברת איוניקס האמריקנית. ממקורות נמסר כי החוזה עם הקבוצה שזכתה במכרז צפוי להיחתם בתוך כחודשיים, וכי בקיץ 2004 יושלם מתקן ההתפלה ויימסר למקורות. במקורות העריכו כי העלות למ"ק מים מותפלים תהיה דומה לעלות המים שיופקו במתקני ההתפלה בפלמחים ובמפרץ חיפה - 54 סנט למ"ק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker