הרווח הנקי של ישראכרט עלה ב-24% ל-56 מיליון שקל; קוטלר: חוק ישראכרט יפגע בתוצאות

במהלך הרבעון השני ביצעו לקוחות החברה עסקות בהיקף של 23.9 מיליארד שקל; מנכ"ל החברה: "אנו נערכים לסביבה העסקית החדשה"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

קבוצת ישראכרט, החברה הבת של בנק הפועלים, דיווחה היום על רווח נקי של כ-56 מיליון שקל ברבעון, גידול של 24% לעומת הרווח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח ברבעון מייצג תשואה שנתית על ההון של 15.7%. רווח זה נרשם אחרי שהקבוצה העבירה במהלך הרבעון תשלומים לבנקים בהיקף של כ-112 מיליון שקל.

מנכ"ל ישראכרט דב קוטלר העריך כי כניסתו לתוקף של חוק ישראכרט, שיאפשר ללאומי קארד ולכאל לסלוק כרטיסי ישראכרט, כמו גם יגרום להפחתת גובה העמלה הצולבת, תפגע בתוצאות ישראכרט בעתיד. "בימים אלה אנחנו מנהלים דיונים ומגבשים אסטרטגיה להתמודדות עם הסביבה העסקית החדשה. נקבל החלטות עד סוף השנה", אמר.

הקבוצה דיווחה כי במהלך הרבעון ביצעו לקוחותיה (המחזיקים בכרטיסי אשראי ישראכרט, אמריקאן אקספרס, ויזה ומאסטרקרד) עסקות בהיקף של 23.9 מיליארד שקל, גידול של 11.68% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

דב קוטלרצילום: וקנין עופר

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט (החברה הבת של "קבוצת ישראכרט") חתמה את הרבעון השני של השנה ברווח 45 מיליון שקל, גידול של 13% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח ברבעון משקף תשואה שנתית על ההון של כ-14.5%. הרווח ברבעון נרשם לאחר שהחברה העבירה במהלך הרבעון תשלומים לבנקים בהיקף של 92 מיליון שקל.

עיקר הגידול ברווח הרבעוני נבע מעלייה של 8% בהכנסות מעמלות סליקה מבתי עסק שהסתכמו ברבעון השני בכ-241 מיליון שקל. גידול זה מוסבר מחד בגידול המתמיד במחזורי העסקות בכרטיסי אשראי לצד הפחתת שיעור עמלת הסליקה הצולבת שהופחתה בתחילת הרבעון השלישי של 2010, מ-1.1% ממחזור העסקות ל-0.975%.

תחום פעילות נוסף של ישראכרט הוא העמדת אשראי לבעלי כרטיסי אשראי ובתי עסק. היקף האשראי של ישראכרט לבעלי כרטיסי אשראי הצטמק ב-3.47% ל-666 מיליון שקל. מדובר בתופעה מעניינית, הן לאור העובדה כי ישראכרט רואה בתחום זה מנוע צמיחה ומשקיעה משאבים לפיתוחו, ובעיקר כיוון שישראכרט מספקת את האשראי החוץ הבנקאי הזול ביותר מבין חברות כרטיסי האשראי. גובה הריבית הממוצע שנגבה מבעלי כרטיסי אשראי עמד ברבעון השני על 10.9%, ובמהלך החודש האחרון של הרבעון היה שיעור הריבית הממוצע 10.34%.

האשראי לבתי עסק, שעיקרו הינו עסקות ניכיון ועסקות תשלומים, צמח ב-21% בתוך שנה והסתכם בכ-490 מיליון שקל בסוף הרבעון השני. גובה הריבית הממוצעת בגין אשראי זה עמדה על 5.85% ובחודש האחרון של הרבעון עלתה הריבית הממוצעת ל-6.29%.

חברת פועלים אקספרס (חברה אחות של ישראכרט מקבוצת בנק הפועלים), המנהלת בישראל את פעילות כרטיסי האשראי אמריקן אקספרס, רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 10 מיליון שקל, לעומת רווח של 4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח ברבעון מייצג תשואה שנתית על ההון של 30%.

אמריקן אקספרס הציגה גידול של 20% במספר כרטיסי האשראי הפעילים, ושיעור גידול זהה בהיקף ההכנסות נטו מעמלות מבתי עסק.

אירית איזקסון, יו"ר קבוצת ישראכרט, אמרה בהתייחס לתוצאות הכספיות כי "נתוני הרבעון מצביעים על המשך גידול בצריכה ובמספר הכרטיסים החוץ בנקאיים אשר תרמו לעלייה במחזורי הקניות. עיתויו של חג הפסח במהלך הרבעון השני השפיע גם הוא על היקף ההכנסות לעומת הרבעון המקביל. להערכתנו, השפעת הארועים בכלכלה העולמית מתחילה להשפיע על קצב הצמיחה במשק. יחד עם זאת, מוקדם עדיין להעריך מה תהיה השפעתם לטווח ארוך של הארועים הנוכחיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום