הפסדים בנוסטרו קילקלו לאנליסט את הרבעון: הרווח צנח ב-57%

צמיחה יפה בכל תחומי ניהול ההשקעות לא עזרה לאנליסט, והרווח הרבעוני ירד ל- 1.2 מיליון שקל

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> רווחי בית ההשקעות אנליסט צנחו ברבעון השני ב-57%, להיקף של 1.2 מיליון שקל בלבד. הצניחה נרשמה למרות גידול של 6.3% בהכנסות, שהסתכמו ב-29.1 מיליון שקל. הסיבה המרכזית לירידה ברווח היא הפסדים של 5.2 מיליון שקל בפעילות הנוסטרו - הפסדים הגדולים ב-65% מאלו שהיו ברבעון המקביל בשנה שעברה.

"ההסתכלות בהשקעות שלנו היא ארוכת טווח", אמר אתמול מנכ"ל אנליסט, איציק שנידובסקי. אנליסט נהנה ברבעון השני מגידול בהכנסות בכל מגזרי ניהול ההשקעות. בפעילות ניהול קופות הגמל צמחו ההכנסות ברבעון ב-7.7%, להיקף של 12.6 מיליון שקל. בשנתיים האחרונות אנליסט הוא אחד המגייסים היחידים בענף הגמל.

הנוסטרו מעיק על אנליסט

תחום נוסף שבו השיג אנליסט צמיחה מרשימה הוא ניהול התיקים, שבו גדלו ההכנסות ב-64.4%, להיקף של 1.2 מיליון שקל. מתחילת השנה גייס אנליסט לתיקים רבע מיליארד שקל - למרות הירידות בשוק ההון ברבעון השני. גם תחום קרנות הנאמנות נהנה מיציבות, וההכנסות בו צמחו ב-2.7% ל-15.3 מיליון שקל. מתחילת השנה נפדה מקרנות הנאמנות שמנהל אנליסט סכום זניח של 4 מיליון שקל בלבד.

במקביל לפרסום הדו"חות החליטו באנליסט על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 30 מיליון שקל בנוסף לחלוקת הדיווידנד השנתי. בחברה נוהגים לחלק דיווידנד פעם בשנה בסמוך לפרסום הדו"חות, ומתחילת 2010 חילקו בחברה שני דיווידנדים בהיקף מצטבר של 108 מיליון שקל.

מתחילת השנה ירדה מניית אנליסט ב-33%, וכיום החברה נסחרת בשווי שוק של 241 מיליון שקל.

בשל כניסתו לתוקף של תיקון לחוק החברות האוסר על יו"ר דירקטוריון חברה ציבורית למלא תפקידים בתוך החברה, החליטו באנליסט כי בעל השליטה שמואל לב, המחזיק 33% בחברה, יפסיק את כהונתו כיו"ר דירקטוריון משותף - כדי שיוכל להמשיך לשמש מנהל השקעות. לעומת לב, אהוד שילוני, בעל שליטה אחר בחברה, יכהן לבדו כיו"ר דירקטוריון, אך יפסיק לשמש מנהל השקעות בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker