שיחת השוק | לבנקים בישראל אין תחרות, מה הפלא שהם חביבי המשקיעים?

תוכנית הפרישה מרצון של אל על מזכירה את האמרה של הגששים - מלווה חובה מרצון ■ יש לכם כלב או חתול? בטח כבר קיבלתם טלפון מסוכן הביטוח שלכם ■ על מה ידברו היום בשוק ההון?

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בועה
השקעה בטוחה במניות הבנקים?צילום: CLODAGH KILCOYNE / REUTERS
אסא ששון

■ אין רגע דל בחברת אל על: אתמול הוחלט להציע לעובדים במגזר המינהל, התחזוקה וההנדסה תוכנית פרישה מרצון, באחד משני מסלולי פרישה - מסלול של פיצויים מוגדלים ומסלול פנסיה מוקדמת. בנוסף, עובדים עם ותק של יותר מעשור ומצאים עדיין בחל"ת יקבלו סיוע כלכלי. בהנהלה מקווים כי אולי ככה החברה תישאר בחיים. 

■ זה לא סוד שחברות הביטוח מנסות לדחוף לנו שלל ביטוחים, גם כאלו שאנחנו לא ממש צריכים כמו למשל ביטוח תאונות אישיות. בישראל יש מספר גדול מאוד, בטח יחסית לגודל האוכלוסייה, של בעלי כלבים וחתולים, ובחברות הביטוח איתרו כר דשא לגזירת קופון. מתברר כי בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים קונים פוליסות בריאות עבור הכלבים והחתולים שלהם. ואולם רוב הביטוחים אינם מכסים ביקורים שוטפים אצל וטרינר או חיסונים, וכוללים השתתפות עצמית. התירוץ הרגיל של חברות הביטוח הוא "מי ששונא סיכונים - מעביר אותם לחברת הביטוח“. זה נכון אבל השאלה אם הביטוח מכסה את הסיכון. אז רגע לפני שאתם מצטיידים בעוד ביטוח שעלול להתגלות כמיותר הנה מדריך קצר.

כלבלב. שלא יעבדו עליכםצילום: AFP

■ לבנות את תיק ההשקעות שלנו על סמך הסתכלות לאחור, זה הכי קל. בהינף יד כולם נהפכים להיות גאוני השקעות. זה אולי טוב לשיחות בארוחת שישי, אבל זה לא יהפוך אתכם למשקיעים מוצלחים. אמנם מניות הבנקים עלו בשלושה חודשים ב-25% ומי שהיה מושקע בהן הרוויח. אבל השאלה היא אם יש להן לאן להמשיך ולעלות. אלון גלזר, סמנכ"ל השקעות בלידר, חושב שהתשובה היא כן: "הבנקים לא זולים, אבל מבחינת אלטרנטיבות השקעה אחרות — הם חלופה לא רעה“. גם  בנקאי בכיר אופטימי לגבי מניות הבנקים קבע: "התמונה לשנה הקרובה נראית ורודה“. אל תצפו מבנקאי לתת חוות דעת שלילית על התחום שהוא עובד בו. אבל היתרון העיקרי של השקעה בבנקים בישראל היא שאין פה פשוט תחרות בתחום. לצרכנים זה לא טוב, למשקיעים זה גן עדן.

עוד כותרות:

1. התחנה המרכזית בתל אביב: תחילת הסוף

2. סולגרין ומנורה מבטחים ישקיעו 160 מיליון יורו באנרגיה מתחדשת

3. אין כמו סכסוך עיסקי בין עובד למעסיק כדי לחשוף מה קורה בחברה  

4.מול חופי קנדה השיגו שליטה בשריפה של ספינת צים. מי שיתמודד עם כאב הראש הביטוחי הוא קונסורציום של חברות ביטוח זרות. 

5. סינרג'י תקים מתקן לייצור חשמל על הגג של אלביט מערכות, ואנחנו נשאל למה לא על גגות תל אביב?.

6.כך מצאה את עצמה חנן מור בבירור מול  רשות ני"ע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker