שיחת השוק | בוול סטריט אין רחמים גם על החברה הישראלית הגדולה ביותר

איך זה מרגיש להלוות לממשלת ארה"ב ובסוף לקבל פחות, החברה הראשונה שתסחור בביטקוין - ועוד 8 דברים שידברו עליהם היום בשוק ההון

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט. לא צריך להפיל את המערכת
אסא ששון

■ חברת הברוקראז' להמונים, רובין הוד, הציעה שליש מהמניות בהנפקה ישירות ללקוחותיה. זאת בניגוד למקובל בעבודה מול בנקאי השקעות, שמשווקים את הסחורה בעיקר לגופים המוסדיים. הבחירה במתווה ההנפקה הדמוקרטי נבעה גם משיקולים עסקיים: למשוך חברות אחרות להנפיק בדרך זו — ולגזור מכך קופון נאה. ברובין הוד קיוו כי הציבור שהשתמש בשירותי המסחר שלה ופגע בענקי וול סטריט, ירצה גם לקחת חלק בחברה. זה הצליח פחות ממה שחשבו. עוד מוקדם לקבוע בפסקנות — אבל שני ימי המסחר הראשונים לא מבשרים טובות.

האג"ח של ממשלת ארה"ב רשמו תשואה ריאלית שלילית של 1.1798% בשבוע שעבר. כלומר, מי שמלווה כסף לממשלת ארה"ב, יקבל בעת ההחזר פחות ממה שנתן בהתחלה. זהו רק היבט אחד של מדיניות הבנק הפדרלי מאז 2008: הצפת השוק באשראי זול. אבל אחת התוצאות היא שוק מניות פנטסטי בזמן של מיתון עמוק.

מתקפת כופר.צילום: בלומברג

■ חברות הביטוח מכנות את מתקפות הכופרה, אותן מתקפות של האקרים על עסקים וחברות שבהן הם דורשים כסף תמורת שחרור מחשבי החברה, כ"מגפת סייבר עולמית". דו"ח של ברוקר הביטוח האודן מראה כי מספר מתקפות הכופר עלה ב-170% ברבעון הרביעי של 2020. הגידול במתקפות גם הביא לגידול בעלות תיקון נזקי המתקפות הממוצעות, שכיום מגיעה ל-1.85 מיליון דולר, לעומת עלות תיקון ממוצעת של 700 אלף דולר ב-2020. אם לא די בכך, ההאקרים נמצאים צעד אחד לפני החברות שמשקיעות הון באבטחת נתונים - אז איך בכל זאת ניתן להקטין את הסיכוי למתקפה?

עוד כותרות:

1. האוצר רוצה לשנות את מבנה האג"ח המיועדות, ואביה ספיבק ויאיר כוכבי - שמחקרם היה הבסיס לשינוי - מציעים איך לעשות את זה טוב יותר.

2. מי שמפקיד מזומנים, כדאי מאוד שיקרא את הכתבה הזו.

3. בוול סטריט אין רחמים גם על החברה הישראלית הגדולה ביותר.

4. ענקית ההשקעות הפרטיות, אפולו, הרוויחה 1.6 מיליארד דולר ממכירת רשת בתי חולים – לעצמה. בקרוב הסרט.

5. אם העברתם כסף באמצעות אפליקציית ביט וטעיתם במספר - לא תוכלו לבטל את ההעברה.

6. תכירו את החברה הראשונה שתסחור בביטקוין בבורסה בתל אביב. אגב, מחיר הביטקוין כבר חצה את רף ה-42 אלף דולר.

7. הפניקס חשבה שתוכל ליהנות מהגנה במכרז הקרוב של קרנות הפנסיה המוזלות (קרנות ברירת המחדל), זה לא יקרה.

8. בראיון הפרישה שלו לפני כחודשיים ב-TheMarker, אמר מנהל מחלקת ההשקעות דודו לביא כי צריך לשנות את מבנה הרגולציה בישראל. והנה האוצר מתכנן את השינוי המדובר - ובמבנה די דומה לזה שלביא הציע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום