חשד לשימוש במידע פנים: חוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי בית ההשקעות אי.בי.אי

החוקרים ביצעו חיפוש במשרדי אי.בי.אי, וחקרו נושאי משרה בחברה ■ ייתכן שכמה מהחשודים יובאו בהמשך היום לבית המשפט ■ אי.בי.אי: "אין לנו כל ספק שחקירת הרשות תעלה כי פעלנו כחוק"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניהול תיקי השקעותצילום: Tofu_khai - Shutterstock

פרשת מידע פנים נוספת - הפעם בבית ההשקעות אי.בי.אי (IBI). החברה דיווחה כעת למשקיעים כי היום פשטו על משרדיה חוקרים של רשות ניירות ערך וביצעו חיפוש במשרדים. מדובר בחקירה הנוגעת לחשד לשימוש במידע פנים. החוקרים גם חקרו נושאי משרה בחברה. ברשות ניירות ערך אמרו כי ייתכן שכמה מהחשודים יובאו בהמשך היום לבית המשפט.

בשוק מעריכים שהחקירה נוגעת לעסקה שבה רכש אי.בי.אי ביולי 2020 מניות של בית ההשקעות הלמן אלדובי תמורת כ-450 אלף שקל, עסקה שהניבה לו רווח מצטבר של כ-120% בתוך חודש על הנייר. זאת, בשעה שלדירקטורים מאי.בי.אי שכיהנו בדירקטוריון הלמן אלדובי היה לכאורה מידע פנים על הצעות רכש להלמן אלדובי, ובהן הצעות של אלטשולר שחם והפניקס. בדצמבר מכר אי.בי.אי את מניותיו בהלמן אלדובי (כ-33%). עסקה זו הניבה לאי.בי.אי רווח הון של 41 מיליון שקל.

בית ההשקעות אי.בי.אי נסחר בבורסה לפי שווי של 952 מיליון שקל. מנייתו יורדת היום ב-2.9%. את הרבעון הראשון של 2021 סגר בית ההשקעות עם רווח בסך 77 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 6.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020. הכנסות בית ההשקעות הסתכמו ברבעון הראשון של 2021 ב-189 מיליון שקל לעומת 87 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2021. 

מאי.בי.אי נמסר: "איביאי פועלת בשוק ההון מאז 1971. אנו מכירים את החוק על משמעויותיו ולא יעלה על דעתנו לעשות כל פעולה שיש בה כדי לסטות ממנו כהוא זה. שיתפנו ונמשיך לשתף פעולה עם הרשות באופן מלא. אין לנו כל ספק שחקירת הרשות תעלה כי פעלנו כחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker