רב בריח חוזרת לבורסה: מעוניינת להנפיק לפי שווי של 700–800 מיליון שקל

יוסף חרש
יוסף חרש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל רב בריח באשקלון
מפעל רב בריח באשקלוןצילום: עופר וקנין
יוסף חרש
יוסף חרש

רב בריח חוזרת לבורסת תל אביב אחרי היעדרות של 20 שנה. החברה מעוניינת לגייס 200–250 מיליון שקל לפי שווי של 700–800 מיליון שקל בהנפקה ראשונה לציבור.

רב בריח, שהוקמה בשנות ה–70, נמחקה מהמסחר בבורסת תל אביב בתחילת שנות ה–2000. ב–2008 רכש שמואל דורנשטיין את השליטה בחברה ממשפחת בחרי, לאחר שרב בריח נקלעה למשבר נזילות ולא הצליחה לשלם חובות של 180 מיליון שקל. דורנשטיין רכש את השליטה בהשקעה של 58 מיליון שקל בלבד.

בעלי השליטה בחברה כיום הם שמואל ואשתו שלומית דורנשטיין, שמחזיקים ב–77% מהחברה. בנק הפועלים מחזיק ב–19% דרך פועלים אקוויטי (לשעבר פועלים שוקי הון). פועלים שוקי הון רכש את מניות רב בריח ב–2016 לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל.

בעל השליטה ברב בריח, שמואל דורנשטיין. החברה דיווחה על הכנסות של 470 מיליון שקל צילום: אייל טואג

משפחת דורנשטיין הרחיבה את פעילות רב בריח מ–2008 באמצעות רכישה והקמה של מפעלים. פעילויות אלה כללו הקמה מחדש של חטיבת מוצרי הנעילה, רכישת מפעל בתחום השערים ומשווי גובה, הקמת מפעל למוצרי מיגון, רכישת מפעלי עץ כרמיאל (המתמחים בייצור דלתות פנים מעץ) והקמת מפעל למסנני אב"כ דירתיים ומוסדיים.

השנה רכשה החברה את פעילות נוריאל, המייצרת ומספקת ציוד קבלני לשלדי בניינים. בנוסף, החברה הקימה באפריל השנה יחד עם חברה נוספת ועם אביחי רז, סמנכ"ל התפעול ברב בריח, את חברת רב בריח אנרגיה, שתעסוק בייזום, והפעלה של מתקני אנרגיה סולארית. רב בריח מחזיקה ב–42% ממניות רב בריח אנרגיה.

כיום רב בריח פועלת דרך חמש חברות בנות: רב בריח מוצרי נעילה, נוריאלי תעשיות בנייה, רב בריח קולמביה, לוקר אמבין ורב בריח אנרגיה.

הכנסות החברה מגיעות בעיקר משוק הבנייה הרוויה למגורים. כלומר, החברה מעצבת, מייצרת ומוכרת מוצרים שונים כמו דלתות, מסגרות ועוד לחברות ייזום וחברות בנייה. רב בריח מעריכה כי היא מהחברות המובילות במשק בתחום זה, וכי חלקה בשוק הבנייה הרווייה למגורים הוא 25%.

ההכנסות מבנייה רווייה ב–2020 הסתכמו ב–170 מיליון שקל, לעומת 180 מיליון שקל ב–2019, בעקבות האטה בפרויקטים בשל משבר הקורונה. שווי סל המוצרים של החברה הנמכר לדירה לקבלן מסתכם ב–25 אלף שקל. החברה רואה במגזר זה אחד ממנועי הצמיחה שלה באמצעות מגוון רחב יותר של מוצרים והצגת מודל לשדרוגים ושירות לדיירים.

בנוסף, רב בריח רואה בתחום פעילות הנעילה אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של הקבוצה. לרב בריח יש 38 פטנטים רשומים ו–14 בקשות רישום לפטנטים בתחום זה. ההכנסות ממגזר זה ב–2020 היו 33 מיליון שקל, לעומת 36 מיליון שקל ב–2019, בעקבות סגירת החנויות בשל מגפת הקורונה.

רב בריח דיווחה על הכנסות של 470 מיליון שקל בדו"חות פרופורמה ל–2021. דו"חות אלה כוללים את פעילות נוריאלי תעשיות בנייה, שנרכשה בידי רב בריח תמורת 25 מיליון שקל. רב בריח סיימה את תהליך הרכישה ב–3 בינואר. ללא פעילות נוריאלי, הכנסות רב בריח ב–2020 הסתכמו ב–400 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker