מדריך לח"כ המבולבל

מנהלי בנקים יקרים, מדוע סיכנתם 25 מיליארד שקל?

הבוקר תכונס לראשונה ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת האשראי שהעניקה מערכת הבנקאות לטייקונים ■ רוב הבנקים לא שיתפו עמה פעולה בטענה לחובת סודיות, ונערכים להופעת בכיריהם ■ היום תתייצב בוועדה המפקחת על שוק ההון, דורית סלינגר

לאחר עיכובים רבים, היום תתקיים הישיבה הפומבית הראשונה של ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות מערכת הבנקאות בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים, בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני). את הוועדה מלווים היועצים החיצוניים פרופ' ניתאי ברגמן, פרופ' אשר בלס ועו"ד רמי תמם, לשעבר בכיר ביחידת להב 433.

הישיבה שתתקיים היום לא תכלול הופעה של ראשי הבנקים, אלא תהיה דיון שבו צפויה להשתתף, בין השאר, המפקחת על שוק ההון, דורית סלינגר. בישיבה אמורים ליטול חלק גם נציגים ממשרד המשפטים, אגף הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, רשות ההגבלים העסקיים, רשות ניירות ערך, איגוד חברות הביטוח ועוד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפועלים הכי חשוף: הלווה 13 מיליארד שקל ללווים גדולים

אריק פינטו
אריק פינטוצילום: מוטי מילרוד

ה פועלים הוא הבנק עם החשיפה הגבוהה ביותר לקבוצות הלווים הגדולות במשק, והוא צפוי להיות הראשון מבין הבנקים שנציגיו יופיעו בפני הוועדה. מנכ"ל הבנק אריק פינטו, והיו"ר עודד ערן, צפויים להתייצב ב–21 באוקטובר לדיון פומבי של ועדת כבל.

הפועלים יתבקש לספק הסברים, מגובים בפרוטוקולים, דו"חות ומסמכים של הבנק מ–2003, בנוגע לאשראי שניתן לקבוצת אליעזר פישמן, אי.די.בי (בתקופת נוחי דנקנר), יורוקום (בתקופת שאול אלוביץ'), דלק (שבשליטת יצחק תשובה); וכן למוטי זיסר, שלמה אליהו, בני שטיינמץ וקבוצת אלון. הוועדה תבחן גם את החובות של בעלי השליטה בקבוצות הללו בתקופה הרלוונטית. אלה חובות שהגיעו בשיאם להיקף של 13 מיליארד שקל, ואולי אף יותר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker