מחקר: כך פוגעות ישיבות הזום בבעלי המניות

ניתוח פרוטוקולים של 1,300 אספות כלליות של חברות ציבוריות בארה"ב, מעלה כי החברות מנצלות את העובדה שהישיבות מתקיימות באופן וירטואלי להשתקת בעלי המניות, באמצעות הצגת שאלות נוחות בלבד ומענה לשאלות ספורות שהוצגו מראש

יגאל נוימן
יגאל נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יגאל נוימן
יגאל נוימן

התקשורת בין בעלי המניות לחברות נפגעה במעבר לעולם המקוון, כך עולה ממחקר שערכה באחרונה ד"ר מרים שוורץ־זיו, שבחן את התקשורת בין הנהלות החברות הציבוריות בארה"ב לבעלי המניות שלהן, בעקבות קיום האספות הכלליות באופן וירטואלי בעקבות הקורונה.

אספות שנתיות הן לרוב ההזדמנות היחידה של בעלי המניות לקיים דיאלוג עם הנהלת החברה. במחקר חדש ניתחה ד"ר שוורץ־זיו, מבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית, פרוטוקולים של כ-1,300 אספות כלליות של חברות ציבוריות אמריקאיות, שנערכו בין 1 ביולי 2018 ל-30 ביוני 2020 (גילוי נאות: כותב שורות אלה משמש מרצה באוניברסיטה העברית). ד"ר שוורץ־זיו מצאה כי הפגישות הווירטואליות היו קצרות ב-17% בממוצע מהפגישות הפרונטליות, כי ניתן בהן פחות זמן (ב-16%) למענה על שאלות של בעלי מניות מאשר במפגשים פרונטליים, וכי הזמן הממוצע שהוקדש למתן כל תשובה הצטמצם אף הוא (ב-23%). ממצאים אלה מעידים כי ההיקף והעומק של התקשורת בין בעלי המניות לחברה נפגע במעבר לתקשורת וירטואלית, בדיוק כמו שאפשר היה לנחש על סמך הניסיון של ילדינו בבתי הספר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker