חודש חלומי לחוסכים לפנסיה בנובמבר - אלטשולר הידרדר למקום האחרון

הבשורות על החיסונים לקורונה הזניקו את הבורסות בנובמבר — וסידרו לחוסכים לפנסיה חודש חלומי ■ כלל הגיעה לראש הטבלה עם פער גדול מהמתחרות בכל הקטגוריות ■ עם זאת, המובילים מתחילת השנה הם מיטב דש ואלטשולר

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

נובמבר היה חודש מוצלח במיוחד למשקיעים בשוק ההון, חודש שהצליח להעביר הפנסיות של כולנו לתשואה חיובית מתחילת השנה, ולמעשה, ניתן לייחס לנובמבר את רוב התשואה מתחילת השנה. הגוף שהוביל את טבלת התשואות בנובמבר, עם תשואה של 6.7% במסלול עד גיל 50, היה חברת הביטוח כלל.

גם במסלולי הגילים האחרים, שמרכזים סך נכסים נמוך יחסית — בני 60–50 ומעל גיל 60 — כלל הובילה בנובמבר עם תשואה של 5.5% ו–3.6% בהתאמה. לדברי יוסי דורי, מנהל ההשקעות הראשי בכלל ביטוח, "כמה נושאים שעבדנו עליהם בשנה־שנתיים האחרונות התנקזו לתשואות של נובמבר, בהם תחום האנרגיה הירוקה, שקיבל רוח גבית מזכייתו של ג'ו ביידן בנשיאות ארה"ב. בנובמבר, מי שהיה בחשיפה משמעותית למניות ומוטה לתעשייה — למגזרים פחות טכנולוגיים ולמדינות שנפגעו יותר מהקורונה — הוביל את העלייה. ברבעון השני של השנה קיבלנו מכה, בעיקר מול בתי ההשקעות שיותר מוטים בתיק המניות לטכנולוגיה ולמדד S&P 500. אני מאמין שהמכה היתה זמנית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker