אברכהן: "המחסנים האוטומטיים יכפילו את הרווחיות של שופרסל באינטרנט"

הקורונה הקפיצה את מכירות הרשת ב-15% ואת הרווח התפעולי ב-35% ■ הסטת 21% מהמכירות לאינטרנט שחקה את הרווחיות, אבל מנכ"ל שופרסל משוכנע שהשקעת 650 מיליון שקל במחסנים האוטומטיים תכפיל את הרווחיות באונליין

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון

"ההשקעות שביצענו בחמש השנים האחרונות בתשתית שרשרת האספקה, ערוץ האונליין ומערך תתי־הרשתות שלנו שבנינו איפשרו לנו למקסם את התוצאות הכספיות ממשבר הקורונה", כך אומר יצחק (איציק) אברכהן, מנכ"ל שופרסל. קמעונית המזון הגדולה בישראל אכן מסתמנת כמרוויחה הגדולה ממגפת הקורונה.

משבר הקורונה ביסס את שופרסל כערוץ האונליין המועדף לקניית מזון, נתח השוק של החברה גדל ורווחיה קפצו. שופרסל הרוויחה ברבעון החולף (הרבעון השלישי של 2020) 97 מיליון שקל - גידול של 76% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019. הכנסותיה של החברה הסתכמו ברבעון השלישי ב-3.9 מיליארד שקל - גידול של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. לדברי אברכהן, מניפת הפורמטים סייעה לשופרסל לתת מענה לביקוש שהשתנה בכל אחד משלבי משבר הקורונה: גידול בביקוש לחנויות דיסקאונט כשהציבור אגר מוצרים; גידול בביקוש לקניות אונליין ככל שהמגפה התפשטה; וצמיחה במכירות של הסניפים השכונתיים כאשר הוטלו סגרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker