מחכים לצוואה: מי ישלוט ביצרנית המזון השנייה בגודלה בישראל?

בימים הקרובים יתברר למי העביר מיכאל שטראוס את השליטה בחברה ■ האם קרבה שעתה של יצרנית המזון — ששווה כ-11 מיליארד שקל — להימכר?

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

משפחת שטראוס הקפידה לשמור על הרמוניה, לפחות כלפי חוץ, מאז הוקמה מחלבת שטראוס כרפת קטנה בידי ד"ר ריכרד שטראוס ואשתו, הילדה, ב–1939. גם כשהיו מחלוקות בתוך המשפחה, למשל בין מיכאל שטראוס (שמת בסוף השבוע שעבר) לבין אחותו רעיה שטראוס בן דרור על רקע המיזוג בין שטראוס לעלית ב–2004 — הם נסגרו בשקט יחסי.

השקט נשמר גם כשהדור השלישי במשפחה החל להשתלב בעסקיה, והיה ברור שהתרומה של כל אחד מהם שונה בתכלית, וכך גם התמורה שקיבל. מותו של מיכאל שטראוס עלול לשנות את המצב. השינוי צפוי לשבש לא רק את הדינמיקה הפנים־משפחתית, אלא גם להשפיע על מבנה הבעלות בחברת שטראוס גרופ, יצרנית המזון השנייה בגודלה במדינה, שמחזיקה בנתח של 11.9% משוק המזון והמשקאות ונסחרת בשווי של 11.3 מיליארד שקל. הסיבה לכך היא שמיכאל שטראוס אמנם פרש מתפקיד יו"ר שטראוס גרופ הציבורית ביוני 2001, והעביר את השרביט לבתו עפרה שטראוס, אך השליטה בפועל בחברה נותרה בידיו עד ליומו האחרון, כשההחלטות שלו מאחורי הקלעים השפיעו על ההתנהלות בשטראוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker