זה שעולה וזה שיורד

חביב המשקיעים שהקורונה טילטלה אותו - והיו"ר הטרי שמצא אתגר

דירקטוריון בנק הפועלים החליט השבוע למנות את ראובן קרופיק ליו"ר קבוע במקום עודד ערן, שמת בשבוע שעבר לאחר מאבק במחלת הסרטן ■ ענקית הנדל"ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, היתה חביבת המשקיעים בבורסה, עד שמשבר הקורונה טילטל אותה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

זה שעולה: ראובן קרופיק

לפני כחמש שנים, אחרי שסיים קדנציה ארוכה של 12 שנה כמנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, ירד ראובן קרופיק (69) מתחת לרדאר, עד ימים אלה. דירקטוריון בנק הפועלים החליט השבוע למנות את קרופיק ליו"ר קבוע במקום , שמת בשבוע שעבר לאחר מאבק במחלת הסרטן.

קרופיק, שהצטרף לדירקטוריון הפועלים לפני כארבע שנים, אינו בנקאי במקצועו, אך צבר בשנים אלה ניסיון כחבר בוועדות שונות בבנק — כמו גם בוועדה למעקב אחר יישום ההסדרים עם הרשויות האמריקאיות, בקשר לחקירת מס שעלתה לבנק כ–4.5 מיליארד שקל. כעת, מלבד להיות מעורב בהתוויית אסטרטגיה לבנק, יצטרך קרופיק לעבוד בצמוד למנכ"ל דב קוטלר באחת התקופות הסוערות במערכת הבנקאות בעקבות משבר הקורונה. המגפה לא פסחה גם על הבנקים — דבר שהתבטא בכך שהפועלים ביצע בשני הרבעונים האחרונים הפרשות להפסדי אשראי בהיקף גבוה יחסית של כ–1.7 מיליארד שקל — מה שתרם לירידה של כ–24% במניית הבנק מתחילת השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker